Ana Sayfa Banyo Dekorasyonu Qua Granite Doğal Seramik Kaplamalar

Qua Granite Doğal Seramik Kaplamalar

0

Doğadan ilham aldığı koleksiyonlarında kıdlanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunan Qua Granite, sürdürülebilir kalkınmaya öncülük etmek hedefiyle her coğrafyada stratejileri geliştiriyor. Qua Granite Pazarlama Müdürü firmanın tasarım anlayışını, sürdürülebilirlik yaklaşımını ve 2022 hedeflerini anlatıyor.

Qua Granite çok kısa sürede çok büyük bir ivme kazanan bir marka oldu. Bu başarısının sırrı nedir? Markayı kısa sürede zirveye taşıyan kilometre taşları nelerdir?

2021’i şirket kültürümüzün önemli yapı taşlarından biri olan yatırımlarımıza hızla devam ettiğimiz için başarılı sonuçlarla tamamladık. Rekabet koşulları karşısında yurt içinde ve yurt dışında satış coğrafyamızı genişlettik. Bir tedarik zinciri yönetimi oluşturarak üretimde ve kâr marjında sürdürülebilir bir büyüme elde ettik. 2020’den itibaren aldığımız önlemler, devam ettirdiğimiz projelerin ve aldığımız aksiyonların 2021’de de istikrarlı bir şekilde devam etmesini sağladı. Kâr marjları açısından, halka arz sırasında 2021’i hedeflerin çok üzerinde kapattık ve 2022’yi de beklentilerin üzerinde bir performansla kapatacağımızı öngörüyoruz.

Qua Granite

Qua Granite kaplama cephesinin iddialı isimlerinden. Kaplamalar konusunda Qua’yı diğer markalardan ayıran neler var? Kullanıcılar neden Qua’nın koleksiyonlarını tercih etmeli?

Qua Granite olarak geniş bir portföy sunuyoruz ve koleksiyonlarımız doğadan ilham alan özel ürünlerden oluşuyor. Yeni projeleri doğanın yalınlığı ile buluşturuyoruz. Dış alanlara özel üretilen, mekanlara zarafet getiren ürünlerimiz doğanın bize dokunduğu ince ayrıntıları seramiğe yansıtıyor. Tüm bunlar herkes için tercih edilir bir marka olmamıza destek oluyor.

Gelecek dönemde büyüme ve marka konumlandırma stratejilerinin arasında neler yer alıyor?

Sürdürülebilir kalkınmaya öncülük etmek hedefiyle her coğrafyada operasyonlarımız üzerinde stratejiler geliştiriyoruz ve bu kapsamda faaliyet gösteriyoruz. Kapasite artışına yönelik yatırımlarımız doğrultusunda dört yeni üretim hattını faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Bu sayede kapasitemizi 41,0 milyon m2’ye yükseltecek ve dünyanın tek çatı altında üretim yapan en büyük teknik granit tesislerinden biri olacağız. Fabrikamız için gelecek hedeflerimiz bu yöndedir.

Son dönemde kaplamalarda çok büyük ebatlar çok popüler. Burada karşımıza porselen, granit, kompozit ve seramik malzemeler çıkıyor. Görünürde çok büyük farklar yok gibi. Son kullanıcılar bu malzemeleri birbirinden nasıl ayırır? Qua’nın teknik graniti diğer malzemelerden hangi yönleriyle farklı?

Qua Granite olarak artık tüm ürünlerimizi 7 mm olarak üreteceğiz. Bu adımımızla; başta dünyamız ve çevremiz olmak üzere mimarlar, ustalar, bayiler, taşımacılar ve tabi son kullanıcılar için sayısız fayda ve avantaj sağlamayı hedefliyoruz. Çevre konusunda her zaman hassasiyetini ortaya koyan bir marka olarak; daha ince ve hafif ürünlerimizin hem üretimde hem de uygulama ve taşımada sağlayacağı avantajlarla çevreye ve sürdürülebilirliğe çok daha fazla katkıda bulunacağız. 7 mm’lik granitler kutu ve palet kullanımının azalmasıyla birlikte uygulamada daha az yapı kimyasal tüketimi, hafifliği ile de özellikle büyük yüzeylerde ve dış cephelerde kullanım ve montaj kolaylığı sağlayacak. Qua Granite’in, 7 mm kalınlığındaki ürünleri sektörde yeni bir sayfa açacak.

Son olarak Qua, Unicera 2022 sonbahar döneminde hangi koleksiyonlarla yer alacak? Yeni serilerinizden, en yeni koleksiyonlarınızdan bize biraz bahseder misiniz?

2022 sonbahar döneminde öne çıkan ürünlerimiz Venato Onis Gris mutfaklarımıza ilham veriyor. Lave Dore lüks mekanların vazgeçilmezi, bohem bir hava oluşturmak isteyenlere Cafe Travertino, siyahın asaleti Sombra Black ile karşınızdayız.

Kaynak: Banyo+Mutfak

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version