Ana Sayfa Dekorasyon Pencere Önü Oturma Köşesi Modelleri

Pencere Önü Oturma Köşesi Modelleri

1

Pencere önü; Eskiden cumbalı evler vardı. Önünde bir sedir veya divan, kahveler içilir, dışarı seyredilirdi. Evin en keyifli bölümü burasıydı.

Şimdilerde evin çıkmaları olmasa da pencere önüne yerleştireceğiniz bank şeklinde altı dolaplı oturma bölümüyle sıcak, samimi, şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Bu fikir hakkında biraz dekorasyon örneklerine göz atmak isterseniz eğer; Pencere önü için hem depolama amaçlı kullanmak hem de koltuk gibi değerlendirmek isteyenler için fikirler.

İlginizi Çekebilir; Farklı Kitaplık Modelleri ve Kitaplık Seçerken

Yatak odanızın veya oturma odanızın şık bir uzantısı, mutfak veya Çocuk Odaları, en küçük alanı bile değerlendirmek isteyenler için pencere koltukları altları çekmeceli veya sandık şeklinde olabilir.

Pencerenin büyüklüğüne göre, kitaplık için raf ekleyebilirsiniz. Arzu ederseniz kapalı dolaplar yerleştirebilirsiniz. Odanıza uygun renklerde, rahat minderler, yastıklarla odanıza yeni bir görünüm kazandırın.

Mutfak pencere önü bankını yemek masasının bir parçası olarak kullanabilir, dinlenirken dışarı seyredebilirsiniz ve eminiz ki çok ta zevkli olur.

İlginizi Çekebilir; Mutfaklar İçin Depolama Fikirleri – Kullanışlı ve Pratik

Yukarıda ki resimde iki örnek çok şık ve amacına tam anlamıyla uygun görünüyor. Solda ki modelde kapalı olan bir duvar önce siyah çerçeveli bir pencere haline getirilmiş. Daha sonra kalınlığı en az 10 cm. olan bir ahşapla desteklenerek oturma köşesi haline getirilmiş. Ahşap üzerine gösterişli ve rahat bir süngerle muhteşem bir okuma köşesi haline getirlilebilir.

Sağ tarafta ki fotoğrafta ise, işe işinin ehli bir mimarın el attığına dair hiç şüphe yok. Kavisli bir pencere önüne yerleştirilen oturma köşesi tam anlamıyla köşe olmuş.

İlginizi Çekebilir; Okuma Köşesi Dekorasyonu Örnekleri

1 Yorum

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version