Ana Sayfa Öneri ve Fikirler OGGUSTO Yeni Yıl Kararları

OGGUSTO Yeni Yıl Kararları

0

Oggusto hayatı daha keyifli, bilgili ve gustolu yaşamak ve bildiklerini herkesle paylaşmak isteyen OGGUSTO ekibinin yeni yıl kararlarını sizlerle paylaşmak istedik.

Sevdiklerimize Whatsapp Mesajı Değil, Elle Yazılmış Notlar Gönderin

Teknolojinin artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğu, el yazısının ise ne kadar nostaljik kaldığı tartışılmaz bir gerçek. Bize ‘klasikler asla ölmez dedirten Graf von Faber-Castell’in yeni özel koleksiyonu Heritage Limited Edition Ottilie Dolmakalem, muazzam işçiliği ve tasarımı ile nostalji kapılarını sonuna kadar aralıyor ve bizde dokulu kağıtlara notlar yazma isteği uyandırıyor.

Kont Alexander von Faber-Castell ile evlenen Kontes Ottilie’in renkli kişiliği ve giyinme odasından esinlenerek oluşturulan eşsiz nitelikteki dolmakalem; el oymalı 18 karat çift renkli altın yazı ucu ile gümüş parçaları bir araya getirerek koleksiyonda sanatkarca bir sentez oluşturuyor. Kontesin zevklerini yansıtan eşsiz kakmalarla süslü masalar, telkari desenli ince işçilik ürünü koltuklar ve en sevdiği renk olan menekşe moru ile kaplanmış kumaşlar…

Bu esin kaynaklarının hepsini, sanat eseri niteliğindeki dolmakalemde bulmak mümkün. Ayrıca menekşe moru mürekkebi bize unutulmaz bir yazma deneyimi sunuyor. Kontes Ottilie’nin en sevdiği renk olan menekşe moru, zarif şişesinin içinde, işlemeli gövdesinden yansıyan ışıkta parlıyor. Lüks ve klasik duyguları fazlasıyla yansıtan bu dolmakalem ile şımartılmayı fazlasıyla hak ediyoruz.

Mis Gibi Ekmek Kokan Evler

Dünyanın en büyük akreditasyon kurumları arasında ilk sırada yer alan, İngiltere kökenli, City&Guilds tarafından onaylı Türkiye’deki tek okul olma özelliğini taşıyan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) profesyonel aşçılık olmak üzere pek çok program ve dönemsel workshoplara ev sahipliği yapmakta. Bu programların başında en çok ilgimizi çekense tabi ki Artisan Ekmek Programı. Çünkü yeni yıl için hayalimiz ekmek kokan evlere uyanmak ve kahvaltıya gelen misafirlerimizi kendinize hayran bırakmak.

OGGUSTO ekmeğin kültürümüz için ne kadar önemli bir yeri olduğu geçmişten geleceğe tartışmasız bir gerçek. Bu geleneği birkaç adım ileri taşıyan Artisan Ekmek Programı; ekşi mayalı ekmeğin diğer ekmeklerden farkı ne, ekmeğin yapısı nasıl değişir gibi onlarca sorunun cevabını öğrenme fırsatı veriyor. 23-27 Ocak tarihleri arasında başlayacak ve 5 gün sürecek yoğun programların sonunda pek çok ekmek çeşidini yapıp öğrenebileceğiz.

Moda Fotoğrafçılarının Sergileri

Irving Penn Amerika’nın en önemli fotoğrafçısı olarak bilinen Irving Penn’i, New York Metropolitan Müzesi, 100. yıl şerefine retrospektif bir sergi ile anmaya hazırlanıyor. 20 Nisan’da açılacak olan sergide, sanatçının pek çok eserinin yanında; nü, natürmort çalışmaları ve en sevdiği seri olan Paris, Londra, New York’ta çekmiş olduğu ‘Küçük Esnaf’ serisi de görülebilecek. İlginizi Çekebilir:Konseptli Nişan Fotoğrafı Çekimleri

Peter Lindbergh Ünlülerin fotoğrafçısı olarak bilinen Peter Lindbergh’in ‘A Different Vision Fashion Photography’, 12 Şubat tarihine kadar Hollanda’da, Kunsthal Roterdam’da görülebilecek. Sanatçının 40 yıllık çalışma hayatından seçilmiş 220 kare ve moda sektörüne verdiği yön, serginin odak noktası olarak dikkat çekiyor.

Nick Knight Bilineni farklı şekillerde karşımıza çıkaran ve yepyeni bir boyut kazandıran sıradışı fotoğraf sanatçısı Nick Knight’ın ilk Kore sergisi 26 Mart tarihine kadar Seul’de bulunan Daelim Müzesi’nde ziyaretçilerini bekliyor olacak. Knight modayı hareket halindeki imgelerle de gösterdiği için moda videolarının öncüsü olarak da biliniyor.

Şehirdeki Keyifli Fırsatlar

Haliç kıyılarında eski İstanbul’un büyülü atmosferi ile modern İstanbul’un cazibesini bir araya getiren büyüleyici otel: Pera Palace Jumeirah. Tarihte pek çok ünlü isim ve devlet adamını misafir etmiş müze-otel, 125. yıl kutlamaları kapsamında özel olarak hazırladığı 125. yıl degüstasyon menüsünü, Paşa Salonu’nda yer alan, Pera’nın tarihini sonuna kadar hissedeceğimiz yeni restoranında bizlere sunuyor: Belle Epoque a Pasha! 19. yüzyıl Pera’sının ihtişamını hissedeceğimiz mekanın 5 çeşitten oluşan tadım menüsü; 20’li ve 30’lu yılların Pera Palace‘ında sunulan yemeklerden seçilip modernize edilmiş tatlarıyla görsel bir şölen sunuyor ve bir zaman yolculuğuna çıkarma vaadi ile bizi yeterince baştan çıkarıyor. İlginizi Çekebilir:Ev Dekorasyonları İçin Bilmeniz Gerekenler

Zamanın Kıymeti

Cartier’in yeni ilham perisi: OGGUSTO gizemli, tutkulu ve eşsiz Mozambik yakutları. Beyaz altın ile 24.93 karat 15 adet Mozambik yakutu, baget kesim elmaslarla bir araya geldi ve ortaya zamanı unutturan bir saat çıktı. Zarif ve kadınsı duruşunu usta saat işçiliğiyle birleştiren Cartier, yakutların ışıltısıyla adeta gözümüzü kamaştırıyor. 101 kalibre olan manuel sarma mekanik hareketli bu saat, markanın stil tarihinin vazgeçemediği kurdele ve yakut temasının en iyi örnekleri arasında yer alırken, bizim kadrajımızda çoktan yerini aldı.

Tasarım Dolu Bir Spa

Banyolarımızı daha anlamlı kılmak adına önde gelen mimar ve iç mimarlarla işbirliği içinde olan AXOR markası, oluşturduğu koleksiyonlarda yüksek estetik ve teknolojiyi bir arada kullanarak eşsiz ve sürdürülebilir çözümler sunuyor. AXOR’un interaktif duş kontrol ünitesi AXOR One, Londra merkezli tasarım ikilisi Barber&Osgerby tasarımı, Londra Tasarım Haftası‘nda sergilenen, muazzam teknik özelliklerinin yanı sıra şaşırtıcı tasarımı, yumuşak formu ve eco modu ile su tüketimini %50 azaltan özellikleriyle şimdiden tasarım dehası olarak yorumlanıyor. Büyüleyici SPA deneyimini estetik tasarımı ve inanılmaz özellikleriyle bizlere sunan modül, tüm dikkatleri üzerine çekiyor. İlginizi Çekebilir:Geberit ile Banyoların Aurası Değişiyor

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version