Mutfaklarda kara tahta nostaljisi

Dekoratif kara tahta : Okul anılarımızda yer alan kara tahta, bugünlerde mutfağımızın en keyifli detaylarından olmaya aday.

İlkokulda bazılarımızın fobisi bazılarımızın da en gurur duy­duğu olaydı ‘tahtaya kalmak’. Lise çağında onların yerini alan beyaz tahtalara ısınamadık kara tahtabir türlü, nedense aynı sıcak­lığı veremedi hiç bir zaman. Çoğumuz için kara tahta güzel bir anıdır. Çocukluğumuzu, eğlenceli ve muzur ilkokul yıllarımızı hatırlatır.

Çocukluk yıllarımız geride kaldı belki ama evlerimiz­de nostalji yapmanın, biraz eğlenmenin, arada biraz da muzurluk yapmanın kimseye zararı olmaz diye düşünüyorum. Bu yüzden kara tahta nostaljisini evinize taşıyabilirsiniz.


Evde ge­nellikle kadınların en çok vakit geçirdiği yaşam olanı olan mut­faklarda kara tahta hem dekoratif, hem yaratıcı, hem de eğ­lenceli bir çözüm olabilir. Özellikle de mutfağınıza modern country havası katmak istiyorsanız ve buzdolabınızın üzerindeki postit’e yazılı notlardan sıkıldıysanız…

Mutfağımızda karatahta uygulayabileceğimiz alanlar;

  1. Mutfak dolapları: Mutfağınızın eski yüzlü dolaplarını değiş­tirmek yerine dolaplarınızı kara tahta boyasıyla boyayarak üzer­lerine dilediğiniz mesajı yazabilir, istediğiniz resmi çizebilirsiniz.
  2. Dolabın içinde neler olduğunu ya da en sevdiğiniz şarkının söz­lerini belki de sevdiğiniz yemek tariflerini, alışveriş listenizi, dilerseniz de her gün ailenize eğlenceli notlar yazarak dolapları­nızın yüzeylerini değerlendirebilirsiniz.
  3. Mutfak kapısı: Kapıdan çıkıp güne başlarken yapmanız ge­rekenleri unutmamak ve günlük hayatınızı planlamak için mut­fak kapılarınızı da kara tahta olarak kullanabilirsiniz.
  4. Mutfak duvarı: Restoranlarda görmeye alışkın olduğunuz, günün mönüsü, öne çıkan içkiler, şefin spesiyalleriyle donatıl­mış boydan boya kara tahta görünümlü duvarları, mutfağınıza da taşıyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken mutfağın odak nok­tası olarak bir duvar seçmek ve üzerinde yaratıcılığınızı konuş­turmak. Yapılacaklar listesi, alışveriş listesi, günün menüsü, ran­devularınız, önemli telefonlar, en sevdiğiniz şarkının sözleri, sevdiklerinize bir not, size ilham veren özlü sözleri duvarınıza yazabilir, kara tahta eğlencesiyle hem çocuklarınızın, hem de misafirlerinizin yaratıcılıklarını sergilemesini isteyebilirsiniz!

mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta mutfakta kara tahta


Bir Yorum Bırakın