Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Mutfak Temizliği İçin Pratik Bilgiler!

Mutfak Temizliği İçin Pratik Bilgiler!

0

Mutfak Temizliği; Mutfağınızı temizlerken, pratik çözümler hem zamandan kazanmanızı hem de daha az yorulmanızı sağlar.

Yağlı Şişeler Nasıl Temizlenir?

Önce deterjanla yıkayın. Sonra durulanan şişenin içine sodalı su koyarak sallamaya başlanır. Beş dakika kadar sallanan şişe çalkalanıp bu sefer içine kahve telvesi ilave edilir. Bir süre bu şekilde sallanan şişe kısa bir zaman sonra yağlardan tamamen temizlenmiş duruma gelecektir. 

Mutfakta Tıkalı Lavaboların Açılması

Lastik pompalarla dakikalarca açmak için uğraşmayın. Kaynar sodalı su, tıkalı delikten dökülürse, tıkalı yer hemen açılacaktır.

Bakır Kapların Parlatılması

Bir bezi sirke ile hafifçe ıslatıp, bakırı ovun. Kaplarınız pırıl pırıl olur.

İlginizi Çekebilir; Halıdan Hangi Lekeler Nasıl Çıkar?

Sıktığınız Limonları Atmayın!

Değersiz olarak gördüğünüz limon kabuklarını güneşli bir yere koyup kurutursanız, iyi bir temizleme aracına sahip olursunuz. Bu kurumuş kabuklarla, özellikle isli ve yağlı mutfak eşyalarınızı ovarken, şaşırtıcı sonuçlar alırsınız. Suyunu sıktığınız limon kabuklarını ise, çelik eşyaların, bıçakların parlatılmasında kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Gardırop Düzeni Fikirleri & Önerileri

Mutfaktaki Haşerelerle Savaş

Mutfakta özellikle dolaplarda dolaşan hamam böceği, karınca gibi haşeratı yok etmek ve bir daha gelmemelerini sağlamak için bu haşeratın dolaştığı yerlere, dolaplara terebentin sürmek kesin yoldur.

İlginizi Çekebilir; Ütü Alırken En Çok Nelere Dikkat Etmeliyiz? Tıklayın!

Balık Kokusu

Balık kızarttıktan sonra mutfağa sinen kokuyu gidermek için bir kapta 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı sirkeyi kaynatın.

Pratik Temizlik İçin Not:

Her temizlik sırasında lekelerin kalmaması için tezgahınızı silmeyi unutmayın. Mutfak mobilyalarınızda lekelenmelerle karşılaşmak istemiyorsanız kesinlikle krem ve toz temizleyiciler kullanmayın.

Çelik yüzeylerin parlak ve temiz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız özel çelik parlatıcılarını tercih edin. Dolaplarınızın uzun ömürlü olması için ıslak tabak koymamaya özen gösterin. Islanan ahşap tabanlar su ile kabararak hasara yol açacaktır.

İlginizi Çekebilir; Rutubeti ve Nemi Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version