Ana Sayfa Dekorasyon Mumlar Psikolojinizi Nasıl Etkiliyor?

Mumlar Psikolojinizi Nasıl Etkiliyor?

0

Renkli Mumlar

Mumlar; biçimleri, kokuları ve renkleriyle sadece bir aksesuar olarak bakılmıyor. İnsan psikolojisini etkilediğine dair ciddi araştırmalar var. Dekorasyonda mum kullanımı, psikolojinizi etkiliyor. Ev dekorasyonunda güzel bir yere sahip olan mumlar renklerine göre pek çok şey ifade ediyor. Pencere önüne dizilen mumlar, lavabo etrafına yerleştirilen mumlar şıklığa şıklık katıyor.

Yeşil Renkli Mum Etkisi

Yeşil Renkli Mum Etkisi

Hareketin ve verimliliğin sembolü olarak görülüyor ve vücut-beyin enerjisini dengelediği söyleniyor. Yeşil mumun doğa tutkusunu arttırdığı da iddialar arasında.

Mavi Renkli Mum Etkisi

Renk uzmanlarına göre algı yeteneklerimizin uyanmasına ve içsel yeteneklerimizin farkına varmamıza yardımcı olan mavi mum en etkilisi.

Beyaz Renkli Mum Etkisi

Saflığın ve gücün sembolü olarak kabul ediliyor. Ayrıca birlikte yandığı diğer mumların da etkilerini artırıyor. Beyaz bir mum duman çıkarıyorsa, çevredeki negatif düşünce ve etkileri yok ettiği söyleniyor. Eğer duman bir süre sonra kesiliyorsa, o bölge her çeşit olumsuzluktan arınmış sayılıyor.

Siyah Renkli Mum Etkisi

En güçlü ve koruyucu mumlar olarak kabul ediliyor. Pek çok dinde, ayin ve törenlerde siyah mumun kullanılması buna bağlanıyor. Uzmanlar, aşırı kullanımın depresyona yol açabileceğini iddia ediyor. Bu yüzden önerileri; siyah mumun, beyaz renkli mumlarla bir arada kullanılması.

Kırmızı Renkli Mum Etkisi

Bu yorumu yapmak için aslında uzman olmaya hiç gerek yok. Kırmızı aşk ve romantizmin sembolü olduğuna göre, kırmızı mumlar da aynı etkiyi yaratacaktır. Nitekim uzmanlarda aynı şeyi söylüyor.

Pembe Renkli Mum Etkisi

Sevginin ve başarının sembolü olarak bakılıyor. Onurlu, bilinçli ve saf bir hayatın özellikleri pembe mumlarda toplandığı söyleniyor.

Turuncu Renkli Mum Etkisi

Neşeyi ve yaratıcılığı artırdığı iddia ediliyor. Sonucunu görmek için ders çalışırken, çalışma masanızda turuncu mum yakarak küçük bir deney yapabilirsiniz.

Gri & Gümüş Renkli Mum Etkisi

Açıklığın ve şeffaflığın sembolü olarak görülüyor. İçinde gizli kalmış yetenekleri ortaya çıkarmak isteyen kişilere, çalışma esnasında gri ve gümüş mumlardan yararlanmaları tavsiye ediliyor.

Kahverengi Renkli Mum Etkisi

Kahverengi mumlar tarafsız, nötr özellikler taşıyor. Kısacası negatif veya pozitif bir etkisi olduğundan söz edilmiyor.

Mor & Eflatun Renkli Mum Etkisi

Mor veya eflatun renkli mumların kişide başarı ve arzularını harekete geçirdiği ifade ediliyor.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version