Ana Sayfa Dekorasyon Küçük Mekanlar İçin Mobilya Seçmek

Küçük Mekanlar İçin Mobilya Seçmek

2

Küçük Mekanlar; Eğer mobilyanız büyük durursa, çok fazla parçası varsa ya da açıldığında yolu kapatıyorsa, ikileminize bir çözüm var. Her ev mobilya için yere sahiptir, ama daha esnek olmak için çok fonksiyonlu modeller kullanmalısınız. Bu ipuçları size küçük bir mekanın bile güzel mobilyalarınıza nasıl uyum sağlayacağını gösterecektir.

Mekanın Değerlendirilmesi

Mekanın Değerlendirilmesi

Kendinizi küçük bir mekanda çok fazla eşya olduğuna inandırmadan önce, mekanınızı bir kağıda çizin ya da kafanızda hayal edin. Başak yerlere açılan odalar sizin kapınıza iyi yollar sağlayacaktır. Büyük bir mobilya trafiğin ortasında kalabilirsiniz. Eğer pencereleriniz varsa, yüksek mobilyalar dışarının görüntüsünü kapayacaktır.

İlginizi Çekebilir; Küçük Mutfak Modelleri – Öneriler & Dekorasyon Örnekleri

Mobilya Boyutuna Karar Vermek

Eğer mobilyanızı henüz almadıysanız, alışverişe çıkmadan önce mobilya boyutuna karar verin. Online mobilya katalogları size yardımcı olabilir. Eğer mağazadan alacaksanız, satış yetkililerine boyutları sorun. Eğer şu anda mobilyanız varsa, en büyük parçayı en geniş duvarınıza göre ölçün. Bu sürece odanızda daha fazla boş yer kalana kadar devam edin.

İlginizi Çekebilir; Dar Balkon Dekorasyonu & Apartman Balkonu Örnekleri

Çok Fonksiyonlu Mobilyalar

Eğer mobilyanızın uymadığını görürseniz, çok fonksiyonlu mobilyalar kullanın. Yatağınızı kanepe olarak kullanabilirsiniz. Oturma odası masası aynı zamanda küçük bir laptop ve printerla ofis masanız olabilir. Ailenizin ihtiyaçlarını belirleyin ve eviniz için uygun mobilyaları seçin.

İlginizi Çekebilir; Dar Alanlar İşlevsel Bölmelerle Genişletiliyor

Büyük Resmi Kavrayın

Bir çok insan aldıkları bütün mobilyaları koyabilmek için büyük bir evde yaşamak ister. Ama gerçekten bir çok insan faturalar nedeniyle daha küçük evlerde yaşamayı tercih eder. Ailenize uygun mobilyalara ve lüks eşyalara karar verin. Eğer aileniz rahat ediyorsa ve hoşunuza gittilerse, mükemmel mobilyalarınız bunlar gibi gözüküyor.

Küçük Mekanlar İçin Mobilyaları Sınıflandırın

Eğer bütçeniz mobilya almak için kısıtlıysa, online satışları takip edin. Normalde bir mobilya alabileceğiniz parayı garaj satışlarını kullanarak bir odanızı dekore edebilirsiniz. İnsanlar her gün mobilya satıyorlar, sadece nereye bakacağınızı bilmeniz gerek!

Bir Kaç İyi Mobilya Alın

Mobilyalarınızı azaltacaksınız diye, neden yaşamınızı eğlenceli hale getirecek bir kaç şey alamayasınız? Eğlenceli raflar oturma odanız için uygun olabilir. Yatak odası için giyinme kabinleri kullanabilirsiniz. Küçük bir mekanda yaşıyor olmanız stilinizden fedakarlık yapmanızı gerektirmez.

İlginizi Çekebilir; Dar Balkon da Kısa Paslaşmalar – Balkon Fikirleri

2 YORUMLAR

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version