Ana Sayfa Etiketler Koltuk Takımları

Koltuk Takımları

Koltuk takımı alırken; ne aradığınızı iyi bilmenize rağmen, evinizin en önemli dekorasyon unsuru olan koltuk takımına ne kadar harcamanız gerektiğini ortaya çıkarmak için biraz yardıma ihtiyacınız olabilir.

Kanepeler pahalı olabilir; bunu inkar etmek gereksiz olur. Bazıları için, uzun yıllar dayanıklılığını koruyacak kaliteli bir parçaya yüksek bir ücret ödemek  mantıklı gelebilir. Diğerleri içinse, şu an işe yarayan, uzun yıllar ömrü olmayan fakat hesaplı bir şey satın almak daha iyi bir seçenektir.

Koltuk Takımı Satın Almadan Önce Kendinize Şu Soruları Sormalısınız;

1-) Bu iş için ne kadar harcama yapmak istiyorsunuz?

Ortalama bir koltuk takımı maliyetinin ne kadar olduğundan bile emin değilseniz, bir koltuk takımına ne kadar harcamanız gerektiği konusunda  fikir yürütmeniz zor olabilir. İyi bir başlangıç için, ortalama fiyat aralıklarını araştırmaya başlayın.

2-) Ne kadar sık taşınıyorsunuz?

Kanepeler iri hacimlidir ve taşınması en kolay mobilya olmadığını söylemek pekte yanlış olmaz. Şimdiki evinizde mükemmel bir dekorasyon parçası olan koltuklarınız bir sonraki evinizde kapıdan dahi geçmeyebilir.

3-) Ev dekorasyonu trendlerini takip ediyor musunuz?

Modaya uygun bir koltuk takımı mağazadayken, hatta evinizdeyken bile harika görünüyor olabilir. Asıl soru şu ki aradan kısa bir süre geçtikten sonra da baktığınızda aynı şıklığı görebilecek misiniz?

4-) Çocuğunuz veya evcil bir hayvanınız var mı?

Çocukları ve evcil hayvanlarımızı çok sevdiğimiz halde, mobilyalarımızın birçoğunun yıpranmasının arkasındaki suçlu oldukları  su götürmez bir gerçek. Koltuk takımınızı alırken bu gerçeği gözardı etmemelisiniz.

5-) Koltuk takımınızda ne kadar zaman harcayacaksınız?

Eğer vaktinizin çoğunu evinizde geçirecekseniz, şık fakat rahatsız edici bir koltuk takımıyla kendinizi mutsuz etmeyin. Oldukça şık görünmeyen ama görüntüsünün aksine çok rahat edebileceğiniz bir koltuk takımı evinizde vakit geçirirken sizi çok daha mutlu edebilir.

Exit mobile version