Ana Sayfa Etiketler Ahşap Oymacılığı

Ahşap Oymacılığı

Ahşap Oymacılığı; İnsanlık tarihinin en eski sanatlarından biridir. Tarih öncesi ilk erkeklerden beri vardır ve temel ahşap işleme yöntemi olarak kabul edilir.

Oymalı tasarımlar, mobilya tasarımında, evlerimizin ve ibadet yerlerimizin yapı bileşenlerinde, günlük kullandığımız ev eşyalarında, büyüleyici ve güzel dekoratif heykeller olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm teknikler el yapımı ahşap işçiliğine bağlıdır; Genellikle bir elinde kesici alet, diğer elinde keski veya bir elinde keski ve diğer elinde bir çekiç kullanır. Ahşap oymacılığı teknikleri ile her zaman ahşap figürler veya ahşap objelerin heykel süsleri oluşturulur.

Ahşabı elle oymak, orijinal ham parçayı bitmiş bir sanat eserine dönüştürmek için sayısız yöntem ve araç içerir.

En sık kullanılan geleneksel oyma aletleri şunlardır; keskiler, bıçaklar, oyucular, çekiçler, zımpara, boya ve uğraşılan projeleri dikkatle bitirmek için diğer uygun araçlar.

Ahşap, çok ince detaylar alabilen çok hafif bir malzemedir. Ahşaptan heykel yapmak taştan oymaktan çok daha kolaydır. Doğada da bulması kolay bir materyal olan ve çok yönlülüğü nedeniyle sanatçılar için her zaman favori bir malzeme olmuştur.

Exit mobile version