Kırmızı renklerin içinde, enerji veren ve harekete geçiren özellikleriyle çok tercih edilen bir renktir.

Dekorasyonda kullanımı da ruh halimize direkt enerji olarak geri döner. Ancak tehlikeli renklerden biridir. Fazla kullanımı huzursuz edici ve yorucu olacaktır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar asla atlanmamalı.

Işığın çok güçlü olduğu bir alanda kırmızı sizi yoracaktır. Ama eve geldiğinizde enerjinizi yenilemek ihtiyacı içindeyseniz kesinlikle kullanmalısınız. Bu yılın en trend renklerinden olan kırmızıyı özellikle aksesuarlarda kullanmak daha uygundur. Kırmızı bir sehpa ile salonunuzu hareketlendirebilir, aksesuarlarınızla sade salonunuzu canlandırabilirsiniz.

Kırmızıyı en iyi dengeleyen renk beyaz ve siyahtır. Bu renklerin yanında kahve tonlarını krem ve beji de kullanabilirsiniz. Ayrıca kırmızının enerjik halini eğlenceli aksesuarlarda kullanmak dahakeyifli olacaktır.

Kırmızının tutku ve aşk rengi olduğunu da atlamayalım. Bu nedenle yatak odasında en sık kullanılan renklerden biri kırmızıdır. Cinselliği ve romantizmi harekete geçiren bu rengi yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Kırmızının en eğlenceli olduğu alan da mutfak! Kırmızı mutfak ürünlerinin ruhumuzda daha pozitif etkileri olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmış. Mutfakta kullanmanız size de iyi gelecektir. ancak iştah açıcı bir renk olduğunu da unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz