Ana Sayfa Mutfak Dekorasyonu İntema Mutfak’ın “Open Serisi”ne EDİDA 2010 Ödülü!

İntema Mutfak’ın “Open Serisi”ne EDİDA 2010 Ödülü!

0

İntema Mutfak için, iç mimar ve tasarımcı Atilla Kuzu tarafından tasarlanan mutfak serisi “Open”, 2010 Elle Decor Uluslararası Tasarım Yarışması’nda (EDIDA) ‘En İyi Mutfak‘ ödülünün sahibi oldu.

Şaşırtıcı öğeler barındıran, mevcut örneklerinden farklı, yenilikçi, füturistik ve zamansız bir yaklaşım sunan “Open Serisi”nin en önemli özelliği, günümüz çağdaş çizgisini taşımasının yanı sıra, zamana direnen bir yaklaşımla tasarlanması ve yıllar sonra bile yeni tasarlanmış hissini yaratabilmesi…

Open Serisi”, İntema Mutfak’ın tasarım ve yenilikçilik yönüyle farklılaşma ve mutfak mobilyası seçimindeki standart alışkanlıkların dışına çıkılması ilkelerinin bir uzantısı olarak hayata geçiyor. Modülasyondan bağımsız yapısı, organik formları ve malzeme özgünlüğü ile mutfaklara yeni bir anlayış kazandırıyor.

Elle Decor International Design Awards (EDIDA)
EDIDA, ev dekorasyonuna yönelik 12 kategoride en iyi ürün tasarımlarının katıldığı uluslararası bir yarışmadır. Ulusal seçmelerde birinci olan tasarımların yarıştığı EDIDA’nın birincileri, bir sonraki yılın Nisan ayında Milano Tasarım Haftası’nda açıklanıyor. Yarışma kapsamında en iyi mutfak, yatak odası, duvar kaplama, banyo, sofra takımı, mobilya, zemin kaplama, aydınlatma, kumaş ve oturma ünitesi kategorilerinin yanı sıra en iyi tasarımcı ve yılın genç tasarımcısı ödülleri veriliyor.

Open Serisi hakkında detaylı bilgi

  • Mutfağın cam bölümlerinde ve raflarında hakim olan tasarımın takip ettiği çizginin stilize edilmesiyle oluşturulan özel desen, bu tasarımın fraktal olarak ana karakteristiğini oluşturuyor.
  • “Open” serisi 3 farklı tipte ve ölçüde mutfak sunuyor. Mutfaklar adalı, düz ya da L formda ek dolap üniteleri ile alınabiliyor. Open serisinde mutfakların içinde dört farklı malzeme bir arada kullanılıyor: fiberglass, lake, ahşap ve cam.
  • Seri ile müşterilere beyaz ya da siyah renk lake seçenekleri ile birlikte, İntema Mutfak’ın ürün gamında yer alan tüm doğal ahşap kaplamaların beyaz ve siyah lake renklerle kombinasyonuna olanak tanınıyor.
  • Seriye özel olarak tasarlanan ada ünitesi, yere sınırlı temas noktası bulunan ayağı ile mutfak içerisine uçan bir görünüm yaratıyor. Mutfak içinde kullanılan tüm formların bir uyum içerisinde olma yaklaşımı ile şekillenen ada tasarımı, davlumbaz modülünde de kullanılıyor. Davlumbaz modülün içinde kullanılan özel petek doku üzerine entegre edilen LED’lerle birlikte, davlumbaz ünitesi aydınatlatma işlevi de görüyor.
  • Open serisi, kullanım tezgahı ve tezgah arasına yönelik de çözümü bünyesinde barındırdığı için çok kompakt bir ürün. Mutfağın bütününde kullanılan özel fiber malzeme ile tasarlanan çalışma tezgahı, 215 dereceye kadar ısı mukavemeti özelliğine sahip ve çizilmelere karşı çok dayanıklı bir formda.
  • Açık raflar, organik form yaklaşımın bir uzantısı olarak öne çıkıyor. Açık rafların altındaki alan içerisinde konumlandırılan dokunmatik ekranlı LED TV, internet kullanım özelliği ile birlikte yemek yaparken internette sörf yapmaya olanak tanıyor.
  • Ekolojik kavramların mutfak içine entegrasyonu ile mutfakta özel bir LED dizilim teknolojisi ile yaratılan alanda, bitkinin fotosentez yapmasına olanak sağlanarak, opsiyonel olarak alınabilecek sınırlı bu ünitede kişinin kendi bitkilerini yetiştirmesine teşvik ediliyor.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version