Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Hyundai Tucson Türkiye’de Yılın Otomobili Seçildi

Hyundai Tucson Türkiye’de Yılın Otomobili Seçildi

0

Hyundai Tucson, Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülünü kazandı. Başarılı SUV, bu özel ödül ile ülkemizdeki iddiasını ve popülerliğini de kanıtlamış oldu.

Otomotiv Gazetecileri Dernegi (OGD) tarafından bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen Türkiye’de Yılın Otomobili Yarışması’nda birinci seçilen Tucson, 64 otomotiv gazetecisinden toplamda 3710 puan aldı. Alanında uzman Türk otomotiv gazetecileri tarafından birinciliğe layık görülen Tucson, 64 jüri üyesinin oylarıyla zirveye oturdu. Satışa sunulduğu tüm pazarlarda büyük beğeni toplayan Hyundai Tucson, 7 finalist otomobil arasından prestijli “OGD 2022 Yılın Otomobili” unvanını kazanırken aynı zamanda yenilikçi ve benzersiz tasarımlyla da jüri üyelerinden en yüksek puanı topladı.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, İntercity İstanbul Park Pistinde yapılan ödül töreninde OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık’ın elinden bu prestijli ödülü alırken, yaptığı konuşmasında da tüm jüri üyelerine ve Tucson’u tercih eden Türk tüketicilerine teşekkür etti.

Ayrıca kazandıkları ödülle ilgili olarak. “Popüler SUV modelimiz Tucson ile “OGO Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülünü kazanmaktan dolayı büyük gurur duyuyoruz. Yeni teknolojiye sahip platforrnumuz, motor performansımız, konforlu iç mekanımız ve etkileyici tasarımımız ile kullanıcılarına farkındalık yaratan bir otomobil sunuyoruz. Türkiye’de her geçen gün artan SUV müşterileri üzerinde güçlü bir etki bırakan Tucson’un kazandığı OGD Yılın Otomobili ödülü ve jüri üyelerinin yüksek puanları, bu modelimizi tercih edenlerin de dogru bir seçim yaptıklarını destekliyor. Ayrıca Tucson, yüzde 12’lik pazar payıyla da SUV segmentindeki iddiamızı artırmaya yardımcı oluyor” dedi.

Hyundai Assan Genel Müdürü

Kompakt SUV, 1.6 T-GDI hibrit dahil olmak üzere kendi segmentinde sunduğu benzinli ve dizel motor seçenekleri, 4×2 ve 4×4 HTRAC güç aktarma organları ile kullanıcılarına ayrıcalık sağlayan üstün modellerden biri. Sofistike bir tasarıma sahip olan Tucson, motor performansı ve yakıt verimliliğiyle öne çıkarken bunlara ek olarak ön Çarpışma Önleme Asistanı (FCA) ve Kör Nokta Çarpışma Önleme Asistanı (BCA) gibi sınıfının en iyisi güvenlik özellikleriyle de ideal bir sürüş deneyimi sunuyor. Otomotiv Gazetecileri Dernegi, oy kullanan 64 kişilik üyeden oluşuyor. Tucson, bu yıl listeye giren 36 araçlık yarışmada, ilk oylama sonrası 7 finalist otomobilden biri oldu.

Araçların kategoriye girebilmesi için Mart 2021 – Şubat 2022 döneminde satılmış olması gerekiyor. OGD jüri üyeleri, ülkemizdeki en deneyimli otomotiv gazetecileri olarak öne çıkarken aynı zamanda kazanan otomobili yakıt ekonomisi, tasarım, yol tutuş, fiyat performans oranı ve satış başarısı gibi kriterleri baz alarak seçiyor. Hyundal Tucson, 18 yılda 8 milyon adet satış başarısı ilk kez 2004 yılında tüketiciyle buluşan ve bugüne kadar 18 yılda 8 milyondan faza satılan Hyundai’nin popüler SUV modeli Tucson, bugüne kadar 4 kez yenilendi.

Hyundai Tucson, ilk kez 2004 yılında tanıtılmış ve 2021 yılında da dördüncü jenerasyonuna ulaşmıştı. Satışa sunulduğu 18 yıldan bu yana 8 milyondan fazla satışla markanın en çok satan SUV modeli olan Tucson, ülkemizde de en çok sevilen ve en çok talep edilen SUV’ların başında geliyor. Hyundai Tucson 2004’ten günümüze kadar 4 nesil olarak üretildi. Tucson, farklı motor ve şanzıman seçenekleri ile 4X2 ve 4X4 seçenekleri ile satıldı. Sınıfının en önemli modellerinden biri olan Tucson, Hyundai markasının en çok satılan SUV modeli olma özelliğini sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir;

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version