Ana Sayfa Perde & Tekstil Hafif Tekstiller ve Dokumalar

Hafif Tekstiller ve Dokumalar

0

Hafif tekstiller yaz ile birlikte hafiflemenin ve eve serinlik katmanın da zamanı geldi. Renkli, çiçekli ve ince nevresimler, uçuşan tüller, desenli kırlentler, hafif mobilyalar ile evinizde yazı hissedin.

Nihayet içimizi ısıtan yaza “merhaba” dedik. Nasıl ki her yıl yaza girerken kışlık kıyafetleri kaldırıp gardırobumuzu hafifiettiyorsak aynı şekilde evimizde de yapacağımız değişikliklerle yaşam alanlarımızı görsel anlamda hafifletebiliriz. Elbette bu her yaz baştan aşağıya mobilyaları yenilemek anlamam gelmiyor. Küçük değişiklikler ve bilinçli birkaç dokunuşla mevsime uygun ferah ve serin mekanlara sahip olabiliriz. İşe fazla eşyaları atmak, koyu renkli aksesuarları ortadan kaldırmakla başlayabilirsiniz. Önce evin havasını bir ferahlatın. Ortalık açılsın, hafiflesin ve eviniz hava alsın. Evi hafifletmenin ve içerisinde efil efil yaz rüzgarları estirmenin en kolay yolu ise tekstilleri yenilemekten geçiyor. Uçuşan tüller, yazın vazgeçilmez kumaşı ketenden perdeler, hayaller kurduran nevresim takımları, incecik pastel renklerde pikeler, içinizi açan desenlerde yastıklar… Hepsi evinizi hafifietmek ve serinletmek için sizleri bekliyor.

Hafif Tekstiller ile Yazı Evinize Getirin

Hafif Tekstiller ile Yazı Evinize Getirin

Kış aylarında kullandığınız koyu renkli kalın yorganlar, battaniyeler yerine sıcak havaların gelişi ile ince pikeleri ve yatak örtülerini kullanabilirsiniz. Açık tonlarda, çiçekli pikeler ya da yaz havası için deniz ve çapa modelli nevresimler bu mevsimde evinizde hafiflik hissini oluşturmanızda size yardımcı olabilir. Beyaz, sarı, yeşil, uçuk pembe, gök mavisi, bebek mavisi gibi yaz renklerini de tercih edebilirsiniz. Kırmızı, beyaz, lacivert gibi renklere yer vererek yatak odanıza marin bir hava da ekleyebilirsiniz. Bu havayı tamamlamak için aksesuarlarınızı da buna uygun seçebilirsiniz.

Yatak odasına serebileceğiniz kilim ya da halılarda yaza ait renkler kullanmak yatak odanıza ayrı bir yaz havası katacaktır. Örneğin krem ya da beyaz kilim kullanmak oda içerisinde kullanılan mercan, turkuaz, mavi gibi renklerdeki aksesuarları daha ön plana çıkarmaya yardımcı olacaktır. Yatak odanızın duvarlarını denizin rengini anımsatan turkuaz, yeşil, mavi tonları, güneşin rengini anımsatan sarı, turuncu renkleri içeren sade tablolarla süsleyerek odanızda ferah ve serin bir görünüm oluşturabilirsiniz. Kalın perdeleri değiştirerek yerine uçuşan tüller ya da turuncu, pembe, sarı gibi renklerde desenli perdeler kullanabilirsiniz. Yatağınıza beyaz ya da pastel tonlarda bir cibinlik de takabilirsiniz.

Hafif Tekstiller de Sezonun Renkleri

Bu senenin rengi olan yeşil, yaz aylarında da yaşam alanlarımıza damgasını vuruyor. Doğaya dönüşü temsil eden yeşil; vazolarda büyük dal yapraklar, yaprak desenli yastıklar, çerçeveler, tabaklar ile evlerimize giriyor. Bu da evlerde tropikal bir rüzgarı da beraberinde getiriyor. Bu yaz pastel renklerin yükselişine de tanıklık ediyoruz. Pastel tonları bu mevsimde mat gri, yeşil, lacivertlerle daha da ortaya çıkarıp parlak metallerle de kullanarak çeşidendirin. Su yeşilinden pudra pembeye kadar alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Eğer enerjik bir hava oluşturmak istiyorsanız turuncu, kırmızı ve sarılara yönelin. Bu renklerle güneşin sıcaklığını yaşam alanlarınıza taşımış olursunuz.

Desenler Her Yerde

Yaz aylarında desenler daha bir ağırlık kazanıyor. Çizgili, zigzak, geometrik, etnik ve çiçekliler her zaman olduğu gibi bu mevsimde de ağırlıklı olarak ön planda. Marin renklerin ağırlıkta olduğu çizgili kumaşlara gerek yatak, gerekse oturma odalarında yer verebilirsiniz. Böylece yaz temasını kolaylıkla yaşam alanınıza taşımış olursunuz. Bu sezon kırmızı ve mavili pötikare desenler de bir hayli ilgi görüyor. Bu desenleri özellikle yastıklarınızda ve masa örtülerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nevresim takımlarında ise grafik desenlerin yanı sıra baharın etkisini yaz aylarında da sürdürecek çiçeklilere yönelmek isteyebilirsiniz. Fas etkisi taşıyan emin desenler ve yağmur ormanlarının serin havasını evinize taşıyacak tropikal desenleri de tercih edebilirsiniz. Sevimli ve daha sıcak bir hava oluşturmanın yolu ise puantiyeli desenleri tercih etmekten geçebilir. Tüm bu desenlerin yanı sıra degradeler, suluboya efektleri ve grafik desenlere de yaşam alanlarınızın her köşesinde, farklı şekillerde yer verebilirsiniz.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version