Ana Sayfa Bebek & Genç Odası Genç Odasında Bulunması Gerekenler!

Genç Odasında Bulunması Gerekenler!

0

Genç Odasında Bulunması Gerekenler; Artık çocukluktan çıkıp genç bir birey olan çocuğunuz, odasını kendisi tasarlamak isteyecek ve izinsiz odasına girilmesinden hoşlanmayacaktır. Genç odasında bulunması gereken temel unsurların başında yatak, çalışma alanı ve dolaplar gelir.

Genç odasında bulunması gereken temel unsurların başında yatak, çalışma alanı ve dolaplar gelir.

Üzerine bilgisayarını yerleştirdikten sonra, hala etrafında kağıtların ve kitapların saçılmasına yetecek büyüklükte bir masa ve gelişim süreci hızlı bir şekilde devam eden bedenine uygun, ergonomik ve sağlam bir sandalye ideal olacaktır. Çoğu gencin dağınık olduğunu düşünürsek, masa altına bir çöp kutusu, dolap yanına bir kirli sepeti koymanızda fayda var.

Genç odası, onların ihtiyaç ve alışkanlıkları doğrultusunda düzenlenmelidir. Kıyafetler, makyaj malzemeleri, spor ayakkabıları, dergiler, cd’ler, kitaplar, son moda elektronik aletler olmazsa olmazlardandır. Bu sebeple, bütün bu karmaşanın altından kalkabilecek, bol çekmeceli ve raflı geniş bir dolap işe yarayabilir.

İlginizi Çekebilir; Çocuğunuz İçin Çalışma Masası Önemi!

Genç odasında bulunması gerekenler; Genç odası tasarlarken renklerin seçimi zihinsel performanslarını, akademik başarılarını ve konsantrasyon seviyelerini etkiler. Bu konuda yapılan araştırmalar doğrultusunda genç odasındaki doğu ışıklandırma ve doğru renk seçimleri ilgiyi ve konsantrasyon yüksekliğini beraberinde getirir.

İlginizi Çekebilir; Çocuk Odasında Düzeni Sağlamanın Yolları

Sıcak sarı, şeftali tonları, bej, açık yeşil tonları ve mavi sakin bir ortam yaratarak çalışma alanlarında doğru performansları sağlamalarına yardımcı olacaktır. Görsel monotonluğu azaltmak içinse çalışma masasının arkasındaki diğer duvarlara canlı ve enerjik renk seçimleri yapabilirsiniz. Doğru ışıklandırma içinse, çalışma masasına bir masa lambası ilave edilmelidir. Genel ışıklandırma için ise spotlardan yardım alabilirsiniz.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version