Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Gardırop Düzeni Fikirleri & Önerileri

Gardırop Düzeni Fikirleri & Önerileri

1

1-Gardırop düzeni; Fazla vakit harcamadan, kusursuz düzende bir gardıroba sahip olmak istiyorsanız bu gardırop önerilerine kulak vermelisiniz! Gardırobunuzu düzenlemek istediğinizde bütün giysi ve aksesuarları elden geçirmek gerektiğini unutmayın. Gardırop temizliğine havalandırma ve toz alma işlemleri ile başladıktan sonra bütün giysileri aynı düzende ve belirli bir sisteme göre yerleştirmek hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Gardırop temizliği

2-Gardırop temizliğinin en zor yanı fazla giysi ve aksesuarların dolaba sıkıştırılmaya çalışıldığı için boşluk kalmamasıdır. Bu nedenle giysilerinizi gözden geçirin ve giymediğiniz, size olmayan veya artık tercih etmediğiniz giysileri dolabınızdan çıkarın. Bu fazla giysi ve ayakkabıları yardım kuruluşlarına bağışlayarak paylaşmanın mutluluğunu da yaşamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir; Hızlı Temizlik Yapmanın 5 Altın Kuralı

3-Gardırop düzeni için eskimiş giysilerden toz bezi yapabilirsiniz. Dolabınızda, türlü sebeplerden dolayı yıpranmış giysilerinizi tutuyor olabilirsiniz. Peki bu giysileriniz gerçekten, dolapta kapladıkları yeri hakediyolar mı? Bir düşünün.

4-Solmuş tişörtler, eskimiş kazaklar, dizleri çıkmış pantolonlar, delinmiş, lekelenmiş, giyilmekten artık iyice yıpranmış, tekrar giymek istemeyeceğiniz kıyafetlerinizden kurtulun. Bu giysilerin dolabınızda yer kaplamasına izin vermeyin. Onlardan kurtulduktan sonra varlıklarını bile unutacaksınız.

5-Kadınların en büyük kabusudur dağınık gardıroplar. Hep aradıklarını bulamamaktan ve müsait yer olmadığından şikayet edip durular. Aslında bu durumu sebep olan kendileridir.

6-Çizme ve botlarınızı boylarına göre ayırın. Ters koyarsanız, topuk yüksekliğini kolayca görebilirsiniz. Gündüz veya gece seçimlerinize yardımcı olacaktır. Hemen alt kata da çantaları bitişik düzen dizerseniz, takılmamak daha kolay olur. Metalden bir ayakkabılık mükemmel bir çözüm getirir.

7-Jean’lerinizi ve aynı tip pantolonlarınızı üst üste katlamak yerine yan yana asın. Böylece hepsinin kesimini ve paça boyunu kolayca görebilirsiniz Özellikle seneler önce aldıklarını atamayanlardansanız, hepsinin modelini hatırlamak işinize gelecektir.

8-Askıların boyutunu mümkün olduğu kadar küçük tutun ki kendileri fazla yer kaplamadan giysilerinizi sergileyebilsinler. Ayrıca bazılarının omuz yerlerini sünger, vatka ile kaplarsanız giysilerinizi giymeden önce bir de omuzlara ütü yapma derdinden kurtulmuş olursunuz.

9-Takılarınızı da göz önünde tutmak ama yer kaybetmemek istiyorsanız, içi görünen küçük kutuları üst üste koyabilirsiniz. Aynı formül makyaj malzemeleri için de hoş olur. Odanızın herhangi bir yerine koyacağınız yürüyen askılık dolabınıza sığmayan ama sık kullandığınız giysileriniz için ayrıca işinize yarayacaktır.

10-Kullandığınız kıyafetleri sık sık elden geçirerek, daha az giydiklerinizi ayırın. En sevdiğiniz kombinlerinizdeki en sık tercih ettiğiniz parçaları önlerde tutun. Dolap içerisinde farklı bölmeler ve çekmeceler ile ufak parçalara yer açın.

11-Eskimiş ve yıpranmış giysilerinizi ve ayakkabılarınızı atın. Kullanım sıklıklarına göre yerleştirdiğiniz eşyaların, sıralamasına ve mevsiminde dolaba asılmasına özen gösterin.

İlginizi Çekebilir; Ev Temizliği ve Pratik İpuçları

1 Yorum

  1. Uzun zamandır elden geçirmek istediğiniz gardırobunuzu düzenlemeniz için kolay birkaç yöntemden oluşan blog yazımı sizinle de paylaşmak istiyorum. 😊 Daha sade ve ferah bir yaşam dilerim. 💚

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version