Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Fitness Uygulamaları ile Spor Salonu Evinizde

Fitness Uygulamaları ile Spor Salonu Evinizde

0

Fitness güneşin yüzünü gösterdiği ve yazı tüm hararetiyle yaşadığımız bu günlerde çoktan tatil planları da yapılmaya başlandı. Yılın yorgunluğunu atacağımız bu eğlenceli günler için vücudumuzu hazırlamak ise önemli. İşte tatil döneminin içine girdiğimiz bu dönemde sizler için en iyi fitness uygulamalarını bir araya getirdik. İlginizi Çekebilir; Tatile Çıkarken Götüreceğiniz Eşyalarınızı Seçin!

Tatil öncesi hızlı kilo vermek için yapılan şok diyetler etkili olsa da vücudumuzun işleyişine geri alınmaz zararlar verebiliyor. Bu anlamda doktorunuzun gözetiminde yaptığınız diyetin yanında spor yapmak da kısa sürede forma girmenizi sağlayabilir. Eğer spor salonuna gidecek vaktiniz yoksa evde de rahat spor yapabilmenin yolları var. İlginizi Çekebilir; Mutlu Bir Hayat İçin Daha Güzel Bakın

İşte tam da bu noktada fitness uygulamaları devreye giriyor. Özellikle yaşadığımız pandemi sonrası fitness uygulamalarının hem sayısı arttı hem de daha fonksiyonel uygulamalar karşımıza çıktı. İşte öne çıkan en iyi beş fitness uygulaması:

Gymshark Training: Fitness App

Gymshark Training: Fitness App

Fitness uygulamaları genel anlamda indirmesi ücretsiz olsa da ücretli abonelik hizmeti ile karşımıza çıkıyor. İşte Gymshark bu anlamda gerçek anlam ücretsiz olan uygulamalar arasında. Ücretsiz fıtness uygulaması, İngiltere’nin önemli spor giyim markası gymshark’a ait. Uygulama bu anlamda İngiltere’nin çok takip edilen ünlü sporcuları ve sosyal medya fenomenlerinin kişisel programlarıyla karşımıza çıkıyor.

Kendinize özel egzersizler ayarlayabileceğiniz uygulama aynı zamanda her egzersizi anlatan videolarıyla da oldukça kolay bir kullanıma sahip. Ancak aradığınız yaptığınız egzersizlerin hangi kas gruplarını çalıştırdığı gibi daha spesifik konularda Gymshark Training uygulaması bu konuda size pek yardımcı olmuyor. Yine uygulamayı kişisel sağlık uygulamanıza bağlayıp egzersiz sonuçlarını aktarmanız da mümkün değil. Buna karşın ücretsiz olması önemli avantajları arasında.

Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout

Sırada yer alan uygulama ise özellikle çok zamanı olmayan ancak kısa sürede egzersiz yapmak isteyenler için ideal yapıda. Adı üstünde sadece 7 dakika içinde uygulama ile egzersiz yapmanız mümkün. Bunun için tek ihtiyacınız ise bir sandalye ve 7 dakika. Uygulama sandalyeyle yapabileceğiniz basit ama etkili egzersizlerle gün içinde zinde kalmanızı sağlıyor.

Ücretsiz olan uygulama, her egzersizin nasıl yapılacağı ne zaman başlayıp ne zaman bileceği gibi konularda da rehberlik ediyor. Yine uygulamada farklı egzersiz seçenekleri de mevcut. Ancak uygulamanın en ilgi çekici kategorisi 7 dakikada egzersiz seçeneği. Eğer spora daha uzun zaman ayırmak istiyor ve daha detaylı bir egzersiz programı arıyorsanız Official 7 Minute Workout uygulaması pek size göre değil.

Nike Training Club: Spor Salonu Planı

Nike Training Club uygulaması, ünlü spor markasının geliştirdiği ve kişisel spor alışkanlıklarına önem veren bir uygulama. Uygulamayı indirip üye olduktan sonra spor alışkanlıklarınızı öğrenmek için uygulama bazı sorular yöneltiyor. Bu sorulara verdiğiniz cevaplara göre ise uygulama size bir egzersiz programı hazırlıyor.

Bu kişisel program mesela ilk defa spor yapanlar için oldukça temel düzeyde egzersizler sunuyor. Oysa aktif spor yapan kullanıcılar oldukça zo-layıcı egzersizlerle karşı karşıya kalıyor. Özellikle pandemi sürecinde uygulama en çok indirilen ücretsiz fitness uygulamaları arasında yer aldı. Bunun temel sebebi ise uygulamanın daha önce ücretli olması. Pandemi ile birlikte ücretsiz olan uygulama şu an için de halen ücretsiz hizmet veriyor.

Adidas Training Fitness

Ücretsiz bir fitness uygulaması olan Adidas Training, birçok fitness uygulaması gibi ücretli bir plana da sahip. Buna karşın hiçbir ücret ödemeden, kendinize uygun bir antrenman programı oluşturmanıza yardımcı oluyor. Uygulama başında boy kilo verisi dışında çok ayrıntılı olmasa da bazı kişisel sorulara cevap vermeniz gerekiyor.

Aktifliğiniz, egzersiz kapasiteniz ve hedefinize göre uygulama size bir program öneriyor. İlk başta program için bazı günleri seçmeniz gerekiyor. İsterseniz bu günleri sonradan değiştirmeniz de mümkün. Programla birlikte uygulama her hareket için kısa açıklayıcı videolar sunuyor. Böylece hangi hareketi kaç set ve nasıl uygulayacağınızı da açıklıyor.

Fitify: Evde Egzersiz Programı

Önerdiğimiz üç uygulama ücretsiz olarak kullanıcılara egzersiz programları sunan uygulamalar. Ancak ücretli uygulamalar kullanıcılara daha fazla seçenek sunuyor ve çok daha profesyonel bir egzersiz programı oluşturuyor. Fifity bu anlamda ücretli abonelik dışında hizmet vermeyen bir uygulama. Uygulama ilk başta bazı kişisel bilgilere ihtiyaç duyuyor. Boy, kilo bilgisi gibi temel bilgiler dışında bazı kişisel alışkanlıklarınızı da uygulama ile paylaşmanız gerekiyor. Böylece uygulama size göre bir antrenman programı oluşturuyor.

Burada uygulamanın seçtiğiniz günlerde egzersizleri hatırlatmasını da seçmeniz mümkün. Aylık olarak 64 TL abonelik fiyatına sahip Fitify, yıllık abonelikte ise 459 TL gibi bir fiyata sahip. Uygulamayı 7 gün ücretsiz denemeniz de mümkün. Ancak bunun için de kart bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version