Ana Sayfa Dekorasyon Farklı Kitaplık Modelleri ve Kitaplık Seçerken

Farklı Kitaplık Modelleri ve Kitaplık Seçerken

0

Farklı Kitaplık Modelleri; Kitap tutkunlarının hayali kütüphane ve kitaplıklar. Kitap tutkunları için büyük bir kitaplığa sahip olmak her zaman hayal edilir. Kitapları kapalı dolapların içine tıkmak zor gelir, herkes görsün istenir. Kitaplıklar ev dekorasyonunda çok fazla yer kapladığından yerini seçmekte zorlanılabilir.

Kitaplık Seçerken Dikkat Edin!

Rafların Önünü Kontrol Edin

En büyük kitaplarınızın yükseklik ve derinliğini ölçün, kitaplığınızın raf ölçülerini bu kitaplarınıza göre ayarlayın. Uzun kitaplarınız için kitaplığınızın en üst rafını ayırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; İlginç Raf Modelleri ve Kitaplık Seçenekleri

Kitaplık Olarak Düşündüğünüz Yerin Ölçüsünü Alın

Önemli olanın kitaplığınızı koyacağınız alan olduğunu unutmayın. Kitaplığınızı koyacağınız mekanda boş bir köşe alanınız varsa ilk önce o alanın ölçülerini alın. Böylelikle bu alanı da değerlendirmiş olursunuz.

Kitaplığınızı alırken, onu yerleştireceğiniz alanın ölçülerini dikkate almanız gerekiyor. Eğer bu ölçüleri almadan satın alırsanız, kitaplığınız buraya sığmayabilir ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Koyacağınız alanın yakınında kapı varsa onun açılma durumunu da mutlaka göz önünde bulundurun.

İlginizi Çekebilir; Kitaplık Düzeni İçin Doğru ve Pratik Bilgiler

Hangi Malzemeden Yapılacağını Seçin

Kitaplığınızın doğal malzeme olmasını istiyorsanız sedir, ceviz, iroko, tik maun gibi koyu renkli ağaçların çam, huş, akçaağaç gibi açık renkli ağaçlardan daha dayanıklı olduğunu göz önünde bulundurun. MDF kitaplıklar da kontrplak olanlara göre daha dayanaklıdır. Ayrıca, kitaplığınız ne kadar sağlam olursa olsun ağır kitaplarınızı alt raflara yerleştirmenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir; Dergilik Modelleri ve Tasarım Örnekleri

Farklı Kitaplık Modelleri;

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version