Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Evlerin Olmazsa Olmazları (2. kısım)

Evlerin Olmazsa Olmazları (2. kısım)

1

Yazı dizimizin 2. kısmı;

koli-banti-454

Yapıştırıcı Bantlar

Evdeki bir şeyleri yapıştırmak durumunda kalabilirsiniz. Koli bandı, seloteyp ve elektrik bandı bu yapıştırma ihtiyacına çözüm olarak sayılabilir. Ağır bir mobilyanın altında kalarak ezilmiş bir uzatma kablosunu değiştirinceye kadar tedbir altına almak ya da damlayan bir kalorifer borusunu tesisatçı gelinceye dek koli bandı ile sarmak vakit kazandırabilir.

 

Keçe

Özellikle laminat ya da masif  parke kaplı evlerin en büyük problemi ne kadar dikkat ederseniz edin, ne
 kadar kollarsanız kollayın zeminin çizilmesidir. Özellikle hareketli eşyaların her yer değiştirilişinde zeminde bir iz bıraktığı aşikardır. Sandalye, sehpa ya da masa gibi arada hareket ettirdiğiniz eşyalarınızın ayaklarına ummadığınız anda parçalandıklarında dahi yapıştırmak üzere birkaç blok yapışkanlı keçe bulundurun.

El feneri

Elektrik kesintisine en alışkın ülkelerden biriyiz sanırım.

Büyüyen şehirlerin ve artan tüketimin yükünü kaldıramayan eski trafolarımız en olmadık zamanlarda bizi karanlığa mahkum edebiliyor. En modern kentler, caddeler bile bu sorunu her an yaşayabiliyor. Her zaman evinizde hatta mümkünse yanınızda da parmak boyu dahi olsa fener bulundurun ve kolay ulaşılabilir bir nokta da muhafaza edin.

Merdiven

Bir ampul değiştirmek için üzerine çıktığım sandalyenin azizliğine uğradığımdan beri evimde
 her zaman bir merdiven bulundururum. Yükseklerde sandığınızdan daha fazla işiniz olabiliyor; patlayan bir ampulu değiştirmek, yüksek bir raftan tencere ya da benzeri bir şey indirmek, perde veya storları, ray yada kornişlere takmak yada çıkartmak gibi… Bir merdiven, üzerine çıkılacak bir çok şeyden daha emniyetli olacaktır.

Eldivenler

Evde kimi zaman tahmin ettiğimizden daha fazla kimyevi malzemelere dokunuyoruz. Kullandığımız deterjanın bile el ile 20 dakikadan daha fazla temas etmesi ya da herhangi bir benzer iş için evinizde her zaman birkaç adet plastik eldiven bulundurun.

1 Yorum

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version