Ana SayfaDekorasyonEviniz için en doğru oturma grubunu (2.kısım)

Eviniz için en doğru oturma grubunu (2.kısım)

-

Yazımızın devamı….

Hangi odaya hangi kanepe?

  • Köşe kanepeler: Küçük ve şekilsiz oda planları olan eclerde alanı daha akıllıca kullanmak için bu tarz kanepeleri seçebilirsiniz. Altı sandık olan kanepeleri seçerseniz depolama alanı da yaratabilirsiniz.
  • Yataklı kanepeler: Eğer evinize gelen misafirler için ayırabileceğiniz ekstra bir odanız yoksa yatak olan kanepe seçimleri size uygun olabilir.
  • Kılıflı kanepeler: küçük çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınız varsa zarar görmemesi için kılıfı çıkabilen ve yıkanabilen kenepeleri seçebilirsiniz. Mevsim değişikliklerinde farklı kılıflar sayesinde odanızı da değiştirebilirsiniz.
  • Dar ped kanepelr: Açık planlı salonlarda görüntüyü kesmemek için bu tarz kanepeleri kullanabilirsiniz.

Oturma gruplarını yerleştirirken

  • Oturma odasını eğlence amaçlı kullanıyorsanız: Oturma alanlarını doğru bir şekilde yerleştirirseniz mekanda kanepe.ranza_-300x230bulunan pek çok kişi eşit oranda eğlenebilir. Kanepe ve berjerlerin atıştırmalıkları hazırladığınız masaya erişim mesafesinde konumlandırılması gerekiyor.
  • Köşe kanepeniz varsa: Kanepenizi köşelerde veya duvara yakın yerlerde kullanacaksınız diye bir kural yok. Kanepenizi biraz öne çekebilirsiniz. Böylece bütün konuklar birbirini rahatça duyabilir ve gereken yerlere rahatlıkla erişebilir.
  • Berjer kullanacaksanız: Yuvarlak hatlı berjerler beli ve sırtı destekleyip sardığından rahat bir oturum sağlar. Bu tarz berjerleri tercih edebilisiniz.
  • Eğer çocuğunuz varsa: Koltuklarınızı diagonal biçimde yerleştirirseniz çocuklarınızın oynaması için ortada yeterince yer bırakmış olursunuz. Uzanma koltuğu ve puflarla ekstra dinlenme alanıda kazanabilirsiniz. Eğer L kanepe tercih ederseniz onu odanızı ayırıcı gibide kullanabilirsiniz.Böylece çocukların oyun alanı ile yetişkinlerin alanını ayırmış olursunuz.
  • Çok sık televizyon izliyorsanız: Bir üçlü ve iki tekli kanepeyi televizyona bakacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Bunun için berjerlere hafif açı da verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

38,437BeğenenlerBeğen
24TakipçilerTakip Et
93TakipçilerTakip Et
41,600AboneAbone Ol