Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Ev Güvenlik Sistemleri ile Gözünüz Arkada Kalmasın

Ev Güvenlik Sistemleri ile Gözünüz Arkada Kalmasın

0

Ev güvenlik sistemleri yaz tatilinde birçok kişi şehir dışına çıkmayı planlıyor. Hatta bazen işi gereği sürekli olarak seyahat etmek zorunda olan insanlar da var. Bu gibi durumlarda ise özellikle uzun bir süre geri dönmeyeceksek gözümüz arkada kalabiliyor.

Genellikle evlerimizi çelik kapılar ile korumakla yetiniyoruz. Fakat hangi tip güvenlik önlemini seçersek seçelim, dışarıda bunları aşabilecek birçok kötü niyetli insan var. Bu durumun farkında olan kişiler ise bir yere gidecekleri zaman evlerinde mümkün olduğunca az değerli eşya bırakmaya çalışıyor. Fakat bu yazımızda paylaşacağımız birkaç güvenlik teknolojisi sayesinde içiniz rahat edebilir.

Ev güvenlik sistemleri ile evinizi güvende bıraktığınızdan emin olun

Evinizi güvenli bir hale getirmek sanılandan hem daha kolay hem de daha ucuz. Zira piyasada TP-LINK ve Xiaomi gibi birçok markanın güvenlik sistemlerini bulabilirsiniz. Fakat biraz daha kapsayıcı olması için neler yapabileceğinize bakalım.

İlk olarak pek çok kişinin de aklına geldiği gibi bir kamera almakla işe başlayabilirsiniz. Tercihen 360 derece dönebilen veya konumlandırıldığı tüm alanı görebilecek şekilde geniş açı kayıt alabilen ve de gece görüş özelliği olan bir cihaz seçmekte fayda var. Fakat çözünürlüğünün ne olacağı size ve bütçenize bağlı.

Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Ev Güvenlik Sistemi

İkinci adımda ise Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Ev Güvenlik Sistemi benzeri bir set tercih edilebilir. Bu sayede tüm pencerelere ve kapılara sensör yerleştirebilir, ayrıca evin farklı bölümlerine hareket algılama sensörü yerleştirebilirsiniz.

Üstelik tüm bu ekipmanları Mi Smart Home Hub adı verilen ufak bir cihaza bağlayarak telefonunuzdaki uygulama üzerinden bildirim alabilirsiniz. Benzer bir şekilde eğer kamera tarafında da yine Xiaomi’yi tercih edecek olursanız, telefonunuz üzerinden anlık olarak bağlantı kurabilir ve evinizi canlı olarak izleyebilirsiniz.

Üstelik kamera ve diğer sensörler olası bir hareket veya anomali algıladığında uygulamanın yüklü olduğu tüm cihazlara bildirim gönderecektir. Dolayısıyla dünyanın neresinde olursanız olun, evinize birisi yaklaştığında veya girdiğinde bu durumdan haberdar olarak yetkililere ulaşabilirsiniz.

Belirttiğimiz gibi, en güvenli kasayı da alsanız, çelik kapıyı da taksanız kötü niyetli kişiler her zaman bunları aşmanın bir yolunu buluyor. Fakat siz orada olmasanız bile hem büyük bir caydırıcılık oluşturacak hem de anında müdahale etme şansı tanıyacak bu ve benzeri sistemlerle, istenmeyen bir olay yaşandığınızda iyi ki almışım dedirtecektir.

İlginizi Çekebilir;

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version