Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Düzenli Bir Ev Hayal Olmasın – 5 Adımlı Öneriler

Düzenli Bir Ev Hayal Olmasın – 5 Adımlı Öneriler

0

Düzenli bir ev; Hayatınızı daha düzenli kılmak için doğru organize olmanız yeterli. Bunun için önerdiğimiz 5 basit kuralı uygulayarak çok daha kolay bir hayata kavuşabilirsiniz.

Yatak düzeninden başlayın

Hayat biz daha yorganın altından çıkmadan başlar. Yeterince sağlıklı bir uyku uyumamışsanız tüm gün sıkıntı çekersiniz. Bu yüzden doğru bir şilte ve yastık seçmelisiniz. Uyku alanı düzeniniz rahatlamanız için önemli. Okuma alışkanlığınız varsa uygun bir ışık kaynağı ve komodin seçimi yapın. Işığın göz yormayan ve direkt bir kaynaktan gelmesi gerekir. Komodin yüksekliği ona kolayca ulaşmak için önemli.

Düzenli bir ev için çekmeceli bir model dağınıklığı önler ve dikkat dağıtmaz. Analog çalar saatler elektromanyetik dalgaları kısıtlayarak negatif elektriği önler. Ayrıca başucunuzda küçük bir not defteri uykuya dalmadan önce aklınızı kurcalayan düşünceleri not ederek rahatlamanızı sağlar. İlginizi Çekebilir; Kiler’de Düzeni Sağlamanın Püf Noktaları

Düzenli bir ev için belirsizliklerden kurtulun

Dağınık bir dolabı düzene sokmak için kullanılmayanları elemelisiniz. Enerjinizi daha verimli kullanmak için ilgileneceğiniz işleri sınırlayın. Aynı güne birbiri ile ilgisi olmayan işleri sığdırmak yerine benzer konuları çözümlemeyi deneyin. Böylece ilginiz dağılmamış olur ve gün sonunda daha az yorulduğunuzu ve enerjinizin kaldığını görürsünüz. Etrafınızda sevdiğiniz ve gelecek 12 ay boyunca kullanacağınız şeyleri tutun ve kalanı ihtiyacı olanlara dağıtın. İlginizi Çekebilir; Gardırop Düzeni Fikirleri & Önerileri

Böl ve yönet!

Bir oda ve çok fonksiyon mu? Tavsiyemiz her işlev ve ihtiyacınız için bir ürün organize etmeniz. Böylece gereksiz mobilya kalabalığını da önleyerek daha düzenli olursunuz. Anahtarlarınızın girişte durması gerekiyorsa salondaki kaseye koymak yerine dekoratif bir askılığa asarak sürekli kaybolmasını önleyin. Eğer belli bir amaç için satın aldığınız ürün artık işlevini görmüyorsa gerekli değişiklikleri yapmaktan çekinmeyin. İlginizi Çekebilir; Planlı Tasarruf Nedir İpuçları Nelerdir?

Alışveriş listeniz hep hazır olsun

Yanılmanın ve hata yapmanın imkansız olduğu bir yöntem günlük “alınacaklar listesi” hazırlamak. Mutfak için olanın dışında genel ihtiyaçlar için de ayrı bir liste hazırlayabilirsiniz. Eğer yalnız yaşıyorsanız küçük bir yazı tahtası ya da mantar pano edinerek antre ya da mutfak duvarının bir köşesine asabilirsiniz.

Eğer geniş bir aileniz varsa herkesin ihtiyaçlarını düzenli takip etmek için herkesin odasında küçük bir pano hazırlayarak gün aşırı bunları kontrol edebilir ya da internet ve telefon uygulamalarından günlük planlayıcıları indirerek yapılacaklar listenizi yanınızda taşıyabilirsiniz. İlgili Makale; Mutfaklarda Kara Tahta Nostaljisi

Bazen de Kuralları Yıkmak Gerekir.

Düzenli olmak pek çok işi hafifletir. Ancak yaratıcılık kural tanımaz. Bu nedenle hayattan maksimum zevk almak ve evinizi kişisel zevklerinize göre düzenlemek için kimi zaman kuralları yıkmak gerekir. Belki aklınıza gelen yaratıcı bir fikir içinden çıkamadığınız bir sorunu kolayca çözer.

Klasik bir askılığı çiçeklerinize saksılık yapın ya da katlı servisleri mumluk gibi kullanın, Bunun gibi ufak ama yaratıcı çözümler hayatın rutinlerini değiştirerek daha farklı bakmanızı da sağlayacaktır. Fikir almak için ünlü ve tasarımcıların yaratıcı ev ve giyim fikirlerinden ilham alabileceğiniz theco-veteur sitesine bakabilirsiniz. İlginizi Çekebilir; Renklerin Etkisi – Sinirliyseniz veya Tembelseniz Tıklayın!

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version