Ana Sayfa Bahçe / Balkon Dekorasyonu Dış mekanlara pratik dekorasyon önerileri

Dış mekanlara pratik dekorasyon önerileri

0

Zamansızlıktan yakınan çalışan kadınlar, yazın tadını çıkarma keyfinden çoktan vazgeçtiyseniz hemen vazgeçmeyin.bahçe balkon ya da terasınız için ihtiyacınız olan biraz motivasyon ve bir  kaç parlak fikir.

Bah_e_mobilyalar_ve_dekorasyon

Önünüzde koskocaman bir bahçe, veranda ya da balkon var ve siz işe nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Ektiğiniz çiçeklerin adını bile unuttunuz, en son yapmanız gereken budamaları savsakladınız. Muhtemelen bunlar için geçerli sebebleriniz de vardı. Yapılacaklar listesi gözünüzü korkutuyorsa hayat kurtaran planlamalar, pratik dekorasyon önerileri ile işlerinizi biraz aralayabilirsiniz. Hatta belki tüm bahçeyi elden geçirmek yerine sadece yemek alanınızı bile düzenleyebilirsiniz. Sadece yemek masasının bulunduğu alanı bile düzenleyerek harika bir odak noktası yaratabilirsiniz.

Saksılara el atın: Saksı altında biriken toprakları ve saksıları temizleyin. Sadece bu temizlik işlemiyle bile düzenli bir görünüm elde etmek mümkün.

Veranda bakımı: Verdananızayeni bir görünüm kazandırmak için periyodik cilasını yapabilirsiniz. Hatta tik ağacından bir verandanız varsa ahşap boyalarla boyayarak onu baştan yaratabilirsiniz.

Zemin döşemesi: Yemek masanızın bulunduğu alanda herhangi bir yüzey kaplaması yokssa ya da eski zemin döşemelerinin görünümü içler acısysa yapı marketlerden ya da bahçe mobilyası satan marketlerden  temin edebileceğiniz tik zemin kaplamalarını tercih edebilirsiniz.

Budama zamanı: Ekili olan bitkilerin üzerindeki ve gelişi güzel yere saçılan ölü yaprakları temizleyin. Ölü yaprakları temizlemek bitkileri canlandırır.

Yıkayın: bahçe mobilyalarınız da ya da sandalyelerinizde döşeme varsa ılık su ve sabunla temizleyin. Göreceksiniz hem sadece bir saatinizi alacak, hem de koltuklarınız yeni gibi görünecek.

Masa dekorasyonu: Masanızı zengin göstermek için onu bir şemsiye, çadır ya da tente altına koyabilirsiniz. Ayrıca masa tekstilleri ve fenerlerle görünümünü çarpıcı kılabilirsiniz. Fenerleri masanın etrafına gelişigüzel serpiştirebileceğiniz gibi masanın üzerinde avize gibi de kullanabilrisiniz.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version