Ana Sayfa Dekorasyon Denizci Temalı Ev Dekorasyonu

Denizci Temalı Ev Dekorasyonu

0

Denizci temalı ev dekorasyonu istiyorsanız yaz dokunuşları eklemek için hala geç değil. En klasiğinden kırmızı, lacivert, mavi çizgilerle denizci etkisi oluşturarak mevsimi içeriye adapte edebilirsiniz. Üstelik, uygulaması çok kolay ve yaparken eğleneceğiniz bu fikirler çok da hesaplı.

Üç farklı kalınlıkta saten ya da grogren kurdeleyi yastık, abajur şapkası ve küçük pufun genişliğinden 3 cm daha uzun kesin. Eğer sonra sökmek isterseniz kurdeleleri yapıştırmak yerine arka kısımlarından çift taraflı bantla tutturun. Ama sabit kalsın derseniz abajur ve koltuk/puf kenarına önce tutkalla yapıştırıp arka uçlarını zımbalayın. Yastık kılıflarına ise kumaş tutkalı sürüp tersten sıcak ütüyle sabitleyebilirsiniz. Uyguladığınız koltuğun arkası duvara dönük olsun.

Denizci Temalı

Çizgili mutfak bezlerinden tatil anılarınız ve notlarınız için yazlık çerçeveler dikebilir, çizgili bir örtüyü puf kılıfına ve çizgili runner’ı ise kısa mutfak perdesine dönüştürebilirsiniz. Bezleri çerçeveden 2,5 cm taşırıp kesin, kalanı cep şeklinde tutkallayın.

Katlanır merdiveni yazlık evinizde bir rafa dönüştürürken boyayla çizgiler yaparak denizci temalı ev için denizci stili de kazandırabilirsiniz. Bunun için maskeleme bandıyla iki ince ve bir kalın şerit boyayın ve çizgili bölgenin orantısal olarak basamakların 3/4’ünü geçemeyecek şekilde olmasına dikkat edin.

Yaz sofralarınıza marin bir hava kazandırmak için kesme tahtalarınızı kırmızı, lacivert çizgili boyayarak servis altı gibi kullanabilirsiniz. Yatak odanıza yaz havası getirmenin bir yolu da kapısını içerden ya da her iki tarafından inceli, kalınlı kırmızı şeritler boyamak. Beyaz kapıya sadece kırmızı kullandık ama siz lacivert ve maviyle kombin yapabilirsiniz. En kolay yol maskeleme bandıyla şeritler belirlemek ve içlerini taşırmadan boyamak.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version