Ana Sayfa Dekorasyon Dekorasyona televizyonunuzu dahil edin (devam)

Dekorasyona televizyonunuzu dahil edin (devam)

-

Önemli birkaç detay

  • Duvar TV ünitesi ya da dolap arkasında cihazın hava sirkülasyonunu doğru sağlamak için yeterinde boşluk kalıp kalmadığını kontrol edin.siyah-tv-unitesi-654132354
  • Şu anda kullandığınız belki de son televizyonunuz olmayacak. Bu yüzden eğer mevcut sisteminize göre özel bir mobilya yaptırırken ya da dolap satın alırken bir üst modele geçtiğinizde ya da ölçü değiştiğinde nasıl organize edebileceğinizi de düşünün.
  • Televizyon dolabı satın alırken ya da yaptırırken çocukları unutmayın. Akordeon ya da sürgü kapaklar en pratik ve yerden kazandıran çözümlerdir. Ancak çocukların sürekli tv izlemelerini istemiyorsanız kulplara ne kadar ulaştıklarını kontrol edin. Menteşeli kapak sistemi de kullanım sıklığına göre tercih edilmelidir.

Teknik gereksinimler

Televizyon yerleştirirken dikkat edilmesi gereken bir konuda teknik donanımlar ve gereksinimler. Oturma alanı le TV arasında ki mesafe, ekran tipine göre yerleşim seçimi, dolap yüksekliği, ev sinema sistemi ve hoparlörler…Hepsi kaliteli, doğru ve sağlıklı bir seyir için dikkat edilmesi gerekenler listesinin başında…

Mesafe : Oturduğunuz yer ise TV arasında ki mesafenin, ekran yüksekliğinin iki katı kadar olması tavsiye ediliyor.  Örneğin 20 inç bir ekran yüksekliğiniz varsa (32 inç LCD televizyonlar) oturma mesafeniz yaklaşık 3 ayak olmalıdır.

Açılar : Son teknoloji LCD, CRT, plazma ve projeksiyon tipi televizyonlar için oldukça geniş bir açıyla bakmak görüntü kalitesi ve izleme açısından çok daha doğru bir yöntem.

Yükseklik : Doğru bir izleme için ekranın en alt kenarı oturduğunuzda tam göğüs hizanıza denk gelmeli. çenenizden daha yüksek bir noktada bitmemeli.

Hoparlörler : Titreşimin kulağınızı rahatsız etmemesi için sağlam ve sert bir zemine yerleştirmelisiniz. Sallanan bir masa ya da dengesiz bir zeminde sağlıklı bir ses çıkmayacaktır. Satın alırken firmanın ses uzmanına danışabilir, ya da televizyon firmasından satın aldığınız model ile uyumlu hoparlör konusunda yardım alabilirsiniz.

tv-unitesi-21224021

1 Yorum

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

39,690BeğenenlerBeğen
7TakipçilerTakip Et
94TakipçilerTakip Et
22,000AboneAbone Ol