Ana Sayfa Bahçe / Balkon Dekorasyonu Dar Balkon da Kısa Paslaşmalar

Dar Balkon da Kısa Paslaşmalar

0

Dar balkon; Şehirde yaşıyorsanız ve evinizin küçük bir balkonu varsa pratik fikirlere her zaman ihtiyaç duyarsınız. İlginizi Çekebilir; Dar Balkon Dekorasyonu & Apartman Balkonu Örnekleri

Dar Balkon...

Yaz akşamları dostlarla sohbet etmek, şarap eşliğinde müzik dinlemek, dergi okumak, güzel bir pazar sabahı kahvaltısı yapmak gibi. Daha pek çok keyfi sığdırdığımız ufak balkonlarımızı her yaz farklı dekorasyon çözümleriyle keyif mabedlerine dönüş­türmek için yaratıcı fikirler ararız.

Ege sahillerinde deniz manzaralı bir otel odasının balkonu ya da yazlık evlerimizin geniş teras ve balkonları kadar alana ve manza­raya sahip olamasanız da şehirli balkonlarınız da da çok keyifli bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Balkonunuzda yerinizin dar olması büyük düşünemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Küçük alanlarda bile bü­yük fikirler ve yaratıcı dekorasyon çözümlerini hayata geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aklınızdan geçenleri biraz sadeleştirmek ve basitleştirmek.

Dar balkon’un her metrekaresinden maksimum faydayı elde etmeye çalışın ve önceliğinizi belirleyerek işe başlayın. Önceliğiniz balkonunuzda yemek yemek mi? Kitap – dergi keyfi yapıp müzik dinlemek mi, ayaklarınızı uzatıp dinlenmek mi yoksa sadece çiçek yetiştirmek mi?

İlginizi Çekebilir; Kış Balkonu Dekorasyonu Örnekleri & Fikirleri

Balkonunuzu ne şekilde değerlendirmek is­tediğinize karar verdikten sonra bir stil belirleyin ve beğendiğiniz dekorasyon fikirlerini hayata geçirin. Biz sizin için, yaz aylarında yorucu şehir hayatından kaçıp yaşayabileceğiniz keyif dakikalarını,daracık alanlara sığdırmak için ilham verebilecek birkaç dekorasyon önerisi hazırladık:

Balkonunuzu dinlenmek ve dergi, gazete, kitap okumak için kullanmak istiyorsanız, en ideal oturma çözümü balkonun bir köşesine ahşaptan bir oturma grubu yaptırıp üzerine bolca renkli yastık atmak. Üstelik bu oturma grubunu bir sandık gibi de tasarlatabilir ve depolama çözümü olarak da değerlendirebilirsiniz.

Önceliğiniz balkonunuzda yemek yemekse, fazla yer kaplama­yan yuvarlak bistro masalar ve katlanır sandalyeler en ideal çözüm. Masa-sandalye takımı almak yerine farklı renk ve tarzda sandalye­leri ferforje veya ahşap bir bistro masasıyla kombine edebilirsiniz.

Biraz renk ve farklı dokuları bir arada kullanarak, dar bir balkon­da bile değişik alanlar yaratabilirsiniz. Ayrıca Bakınız; Terasta ve Balkonda Konforu Yaşayın

Balkonunuzun bir duvarına boy aynası monte ederek görsel bir hile yapabilir, alanı iki kat daha büyük gösterebilirsiniz. Ayrıca Bakınız; Balkon Gölgelikleri ile Güneşin Keyfini Çıkarın!

Balkon aksesuarlarınızı ve çiçeklerinizi sergilemek için raflar ve katlı sistemler kullanarak yerden kazanabilirsiniz. Ikea’nın katlı me­talik raf sistemleri veya duvara dayayabileceğiniz bir merdiven çiçeklerinizi sergilemek için ideal bir çözüm.

İkea’nın güneş enerjili Solig balkon aydınlatmalarıyla hem doğa­yı koruyabilir hem de yaz akşamlarınıza ışıltı katabilirsiniz. Balkonunuzun bir köşesinde, büyük bir galvaniz tepsinin içine sahilden topladığınız çakıl taşları ve kum koyarak farklı boylarda beyaz mumlar yakabilir, keyifli yaz akşamlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Bu yaz tüm dekorasyon adreslerinde görmeye alışkın olduğu­nuz boy boy ve renk renk fenerleri duvarınıza monte edebilir ya da farklı boylarda galvaniz fenerleri balkonunuzun bir köşesinde yere koyabilirsiniz.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version