Ana Sayfa Bebek & Genç Odası Çocuk Odasında Düzeni Sağlamanın Yolları

Çocuk Odasında Düzeni Sağlamanın Yolları

0

Çocuk odasında düzen ebeveynlerin en zorlandığı konulardan biridir. İşte size bu gerginliği önleyebilecek bir kaç fikir.

Odanı Toplamalısın…

Çocuğuna sürekli odasını toplamasını söyleyen ebeveynler ile çocukları arasında bu konu çoğunlukla gerginlik yaratır.

İlginizi Çekebilir; Neşeli & Eğlenceli Çocuk Odaları

Kitaplık…

Kitaplık...

Kitaplar için çocuğun boyuna uygun bir kitaplık odanın olmazsa olmazlarındandır. Çocuğun boya yapması, resim çizmesi, çeşitli faaliyetlerde bulunmasıiçin uygun bir masa ayarlanması iyi olur.

İlginizi Çekebilir; Karne Hediyesi Genç Odası Takımı!

Kalem Kutuları…

Masaya kalemlerin, boyaların kolayca toplanabileceği kalemlikler yerleştirebilirsiniz. Kalem kutularına kalemleri koymak zaman aldığı için çocuklar genelde sıkılıp bu işi yarıda bırakabilirler. Renkli kalemlikler ile bu konuya çözüm getirebilirsiniz.

Okumanın önemi…

Daha küçük çocuklar kitapları görerek tanıdıkları için onlara resimdeki gibi bir kitaplık daha uygun olacaktır. Okumanın önemini vurgulamak için çocuğa okuma köşeleri hazırlayabilirsiniz.

Yaşına uygun oyuncaklar…

Çocuğun yaşına uygun olarak oyuncakları beraber toplayabilir ya da çocuğunuza tek başına toplatabilirsiniz. Ancak zevkle oynanan oyunlardan sonra oyuncak toplamak eziyet haline dönüşmemelidir. Bunun için büyük torbalardan veya plastik çantalardan faydalanabilirsiniz.

Renkli kovalar…

Renkli kovalar ve kutular özellikle lego gibi küçük parçalı oyuncaklar için daha uygun olabilir.

İlginizi Çekebilir; Villa Coppenrath ile Rengârenk Çocuk Odaları

Çocuk Odasında Düzen Kutular…

Kutuları resim veya yazı ile çocuğun anlayacağı şekilde kategorilere ayırabilirsiniz. Örneğin: Legolar, oyuncak arabalar, bebekler vs.

İlginizi Çekebilir; Genç Odasında Bulunması Gerekenler!

Çeşitli sepetler…

Çeşitli sepetler, kovalar ve küçük bavullardan oluşan bir karışım yapabilirsiniz. Hem dekoratif, hem de fonksiyonel dolaplar hazırlayabilirsiniz.

Çok kullanılan oyuncaklar…

Çocuk odasında düzen için daha çok kullanılan oyuncakları alt raflara, daha az kullanılan ya da mevsime uygun olmayan kıyafetleri de kutulayarak üst raflara yerleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Bebek Odası Duvar Dekorasyonu & Duvar Kağıdı Modelleri

Kıyafet seçmek…

Kıyafet seçmede onlara kolaylık sağlamak ve giyinme işini biraz daha çabuklaştırmak için kıyafetleri bir kemere asarak odanın uygun bir yerine yerleştirebilirsiniz.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version