Cennet Koyları

0

Cennet koyları hava sıcaklığı günden güne kendini hissettirir derecede artırıyor. Bunun neyin sinyali olduğunu söylememize sanıyorum ki gerek yok. Yaz geliyor. Yaz ayları şüphesiz tatil için harekete geçen kesimin en en sevdiği dönem oluyor. Gerek havaların güzel olması gerekse birçok tatil bölgesinin en etkin zamanlarını yaz aylarında yaşamasında kaynaklanıyor. Bu sıcak yaz aylarında yılın yorgunluğunu üzerinizden atacak bir tatil hayal ettiğinizde içerisinde mutlaka bir deniz bulunuyor diye tahmin ediyorum. Zira sıcaktan kavrulduğumuz yaz aylarında serinlemenin en güzel yöntemlerinden biri berrak suları ile gözlerimizi alan bir denize atlamak oluyor. Doyasıyla yüzüp denizin tadını çıkarmak içinse en ideal alanlar sessiz sakin ve cennetten bir parçaymış gibi duran koylar. Sizler için Türkiye’nin en güzel koylarını kısaca listeledik.

Bademli Koyu Cennet Koyları

Bademli Koyu Cennet Koyları

Keşfedilmemiş büyüklü küçüklü çok sayıda koya sahip İzmir’in Dikili ilçesi, izole tatil isteyenlere alternatif seçenek sunuyor. Bademli Koyu da mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz güzelliklerinden biri olarak dikkati çekiyor. Koya gidenler, Garip ve Kalem adalarını da görebiliyor.

Büyük Boncuklu Koyu

El değmemiş doğal güzelliğiyle dikkati çeken Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Büyük Boncuklu Koyu, yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen yerler arasında bulunuyor. Cam gibi berrak ve sakin denize sahip Büyük Boncuklu, su sporlarını sevenler için de alternatifler sunuyor.

Kalem Adası

Ege’nin gözbebeği İzmir Dikili’ye bağlı Kalem Adası, karayla bağlantısı olmayan izole adalardan biri. Adada sadece bir tane tesis ve bu tesis de sakin, huzur dolu, sadece deniz ve güneş tatili arayanlara kapılarını açıyor.

Yağlıca Koyu

Denizin turkuaz rengi koya girdiğiniz anda hemen göze çarpıyor. Sıçak Yarımadası’nın güney batısında yer alan Yağlıca Koyu, etrafını saran yüksek kayalık tepelerin arasında, adeta fiyort bir yapı oluşturmuş gibi duruyor tam karşınızda.

Okluk Koyu

İngiliz Limanı’nın tam karnında konumlanıyor Okluk Koyu. Bu koy, ülkemizin en güzel ilk 10 koyu içinde yer alıyor. Hatta Gökova Körfezi nin, Değirmen Bükü içinde yer alıyor.

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version