Ana Sayfa Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Bir mutfak tadilat rüya mı?

Mutfak dekorasyonu başlangıcında herhangi bir duvarı yıkmadan önce küçüğünden başlayın ve ilham almak için bu şık alanları kullanarak evinizin kalbine hak ettiği değeri verin. Yeni bir aydınlatma, yeni dolap kolları gibi basit değişimler mutfağınızı bir anda yenileyebilir.

Mutfak dekorasyonu fikirleri için en son çıkan tasarım dergilerine bakmayı seviyorsanız, ancak büyük bir tadilat için vaktiniz veya bütçeniz yoksa, mutfağınıza bir dekorasyon dergisine layık olacak bir güncelleme hakkında hızlı ve kolay ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu mutfak dekorasyon fikirlerinin en iyi yanı ise birbirlerine karıştırabilmenizdir. Bu ipuçlarının birkaçını birlikte kullanabilirsiniz.

Mutfağa girdiğinizde ilk önce göz seviyesindeki şeyleri görme eğiliminde olduğumuzdan, Bir mutfakta yapabileceğiniz en göze çarpan değişikliklerden biri duvar dekorasyonu güncellemesidir. Ancak, mutfak dekorasyon için gösterilen çabalarının çoğunda duvarlar ne yazık ki göz ardı edilirken, mutfak gereçlerine, tezgahlara ve pişirme aletlerine çok daha fazla vakit ayrılır.

Mutfak duvarı dekorunuzu kolay, ancak tasarım konusunda bilgi sahibi değişikliklerle güncellemek, görsel olarak büyük olumlu bir etki yaratacaktır.

İşte mutfağınızın duvarlarını değiştirmek için kullanabileceğiniz muhteşem mutfak dekorasyon fikri:

1-) Tasarımcıların Renkleri kullanma Sırları

Renk değişimi, bir odayı güncellemenin en hızlı ve en ucuz yollarından biridir. Ancak harika, renkli mutfaklar tesadüfen olmaz. Sırrı bu üç renk paletinde:

Renk 1: Değiştirilemeyen sürekli göz önünde ki alanlar için bir mutfak rengi. Tezgahın veya dolapların rengi olabilir.

Renk 2: Seçtiğiniz bir nötr renk. Bu rengi, renk 1’i tamamlayan alanlar için kullanın. Mutfak zemini olabilir mesela.

Renk 3: Mutfağınızı eşsiz kılan renk. Genellikle cesur ve beklenmedik bir renktir. Renk 3 mutfağınıza popilizim ekler. Bar tabureleri, vazolar veya tencere gibi aksesuarlarınız için arkaplan çalışması olarak kullanın.

2-) En İyi Mutfak Dekorasyonu Fikirleri Odak Noktalarıyla Başlıyor.

Mutfağınızı herhangi bir misafirinizin ilk defa baktığı gibi görmeye çalışın. Mutfağınıza girin ve ilk neleri farkettiğinizi düşünün. Beğendiğiniz bir şeyle ilk gördüğünüz şey aynı mı? Değilse önce neresi gözünüze çarptı? İşte o noktayı ve ona en yakın duvarı odak noktanız yapın.

3-) Mutfak Duvar Dekorunda Son Trendi – Açık Raflar – Ekleyin

Mutfağınızı taze, modaya uygun renkli duvarlarla güncellediyseniz, katman eklemenin zamanı gelmiş demektir. Mutfak tasarımındaki son trend açık raflı, üst dolapsız mutfaklardır. Açık raflar görsel alan yaratarak mutfağı aydınlatır, ancak tüm uyumsuz gereçleri dolapta gizlemeniz gerekebilir.

4-) Dikkatlice Düzenlenmiş Mutfak Duvarı yapın.

Favori nesneleri bir araya toplayın ve bunları mutfak duvarı dekoru olarak kullanın. Bu, mutfağınızı ilginçleştirecektir.

5-) Kara Tahta ile Mutfağınızı Kişiselleştirin

Bir siyah kara tahta boya kutusu ucuzdur ve bir duvarı süslemek için harika bir yoldur. Siyah cesur, göz alıcı bir renk ve sürekli değişen tebeşir sanatınız için mükemmel bir fon olacaktır.

Mutfakta Planlama

Exit mobile version