Ana Sayfa Halı & Zemin Döşeme

Halı & Zemin Döşeme

Heyecandan yoksun bir odaya şık bir halı modeli ekleyin ve sorun çözüldü işte.

Halı modelleri incelemek için bu, tek başına yeterince iyi bir neden olsa da, güzel bir halı kullanmak için birçok sebep bulunabilir. Tüm parçaları görsel olarak birbirine bağlayarak ev dekorasyonunu tamamladığı bile söylenebilir. Bir halı bir odayı sabitleyebilir, tanımlayabilir, sıcaklık ekleyebilir ve bir odanın dekorunu tamamen değiştirebilir.

Bir halıyla odayı süslemenin birçok yolu var, ancak biz sadece 10 tanesiyle başlayacağız;

1-) Alanları Tanımlamak İçin Halı Kullanın.

Oturma salonu veya yemek odası gibi farklı alanları tanımlamak ve ayırmak için bir halı modelleri kullanın. Bu, özellikle stüdyo dairelerde veya tanımlanması gereken daha büyük odalarda çok işinize yarayabilir.

2-) Çeşitlilik Yaratın.

Bir alanda çeşitlilik yaratmak için kilim kullanabilirsiniz. Odada iki halı kullandığınızda, aynı boyuttaki halıların odayı görsel olarak ikiye böldüğünü unutmayın. Çeşitlilik duygusu yaratmak için farklı boyutlardaki halılar ve kilimler kullanın.

3-) Uyum Oluşturun.

Birden fazla halı kullanırken, halıların birbirlerini şık bir şekilde tamamlamaları çok şık bir görüntü oluşturur. Uyumsuz halılar, sıkışık bir alan görüntüsü veya hoş olmayan bir etki ile sonuçlanabilir. Bir odadaki çok fazla karışık desen, herhangi bir uyum hissini ortadan kaldıracaktır.

4-) Renk Şeması İçin Fikir Alın.

Bir odadaki renk şemasını temel alarak uyumlu bir halı bulun. Dekorasyon da mevcut olan renkleri vurgulamak veya bağlamak için halıyı kullanabilirsiniz.

5-) Dekorasyonun Sesini Kontrol Edin.

Bir odayı görsel olarak susturmak veya gerektiğinde sesi açmak için bir halı kullanın. Döşemeniz veya duvar kağıdınız süslü bir desene sahipse, daha ince olan bir halı seçin. Duvarlar ve döşemeler oldukça bastırıldığında, odaya daha fazla ilgi eklemek için daha yoğun bir desen veya daha koyu renkler deneyebilirsiniz.

6-) Odak Noktası Oluşturun.

Halılar çok büyük bir etki yaratabileceğinden, odanızın odak noktası olarak bir halı kullanın. Bunu yapmak için duvarlarınızı, halınızın vurgu renklerinden birini yansıtan bir renge boyayarak kontrast oluşturabilirsiniz.

7-) Bir Duvara Halı Giydirin.

Bir halıyı göstermek için başka bir yolsa onu duvara asmaktır. Duvarda asılı olarak bir halı kullanın veya duvarda ki halıyı bir odak noktası olarak kullanın.

8-) Şekillerle Oynayın.

Bir halının dikdörtgen olması gerektiğini varsaymayın. Mobilyalarınızı gruplama şekliniz, halınızın şeklini belirlesin. Hangi düzenlemenin en iyi göründüğünü anlamaya çalışın ve sonra mobilya düzenlemenizi dikdörtgen biçiminden daha iyi tamamlayacak gibi görünüyorsa kare, yuvarlak veya oval bir şekille geçin. Halı modellerine bu yazımız ile göz atabilirsiniz.

9-) Halı Boyutunun Odanız için uygun olduğundan İçin Emin Olun.

Bir oda için halı satın aldığınızda, odanın uzunluğu ve genişliğinden yarım metre çıkarın. Zemin kenarlarında açıklık bırakmak, odanın biraz daha büyük görünmesini sağlar. Yemek masanızın altına bir halı koyarken, masanın kenarından en az 75 cm. halıyı her taraftan dışarıda bırakın. Bu, sandalyelerin arka ayaklarının, birinin oturmasına izin vermek için dışarı çekildiğinde bile halı üzerinde kalmasını sağlar.

10-) Bir Odayı Güncelleyin

Değişen mevsimler için bir odayı güncellemek veya dekorasyonunda farklılık oluşturmak istediğinizde halı ve yastıkları değiştirin.

Exit mobile version