Ana Sayfa Dekorasyon

Dekorasyon

Amacınız yeni bir ev dekorasyonu mu? Taşınırken ve sonrasında uygulamanız gereken 5 önemli tavsiye;

Dekorasyon fikirleri; Ev taşıma işi oldukça yoğun ve yorucu olabilir. Eğer evinizi satıyorsanız, gelen müşteriler için evinizi sahnelemeniz gerekebilir. Böylece potansiyel müşterilerinizden birinin ona aşık olmasını ve satın almasını sağlayabilirsiniz. Öyleyse, öncelikle eski eşyalarınızı paketleme ve temizleme göreviniz var. Ve sonra bu eşyaları yeni bir evde açıp tekrar düzenleme işi ki bu daha yorucu olabilir.

Bir daha ki sefere, yeni bir evi daha iyi ve daha kolay bir şekilde dekore etmenizi sağlamanız için bu dekorasyon fikirleri tam size göre.

1-) Paketlediğiniz eşyalardan işinize yaramayan kısmını geride bırakmalısınız; 

Taşınma sürecinde en yaygın olarak görülen durum, düşündüğünüzden çok daha fazla eşyaya sahip olduğunuzu anlamanızdır. Ve dürüst olmak gerekirse, son zamanlarda bu eşyaların ne kadarını kullandınız? Bu hiç kullanmadığınız eşyaları taşımak emeğinizi, paranızı ve yeni evinizde ki boş alanları boşuna israf etmek anlamına gelebilir.

Tabi yakınlarda ev değiştirmek gibi bir planınız olmasa bile bu kargaşayı gidermenin zamanı geldi. Enim olun düzenlediğiniz alan size daha iyi hissettirecektir.

ÖNERİ: Paketleme ve temizleme iki farklı görevdir. Paketleme işlemi sırasında temizlemeye çalışmak, kısa sürede çok fazla iş yapmak demektir. Taşınmaya başlamadan en az iki ay önce düzenleme işlemine başlayın. Bir odayı boşaltın ve neyin atılacağına, geri dönüştürüleceğine veya bağışlanacağına karar verin. Bu şekilde, taşınma zamanı geldiğinde, halledecek daha az işiniz olur.

2-) Eski evden getirdiğiniz mobilyalarınızın bir kısmı yeni evinize sığmayabilir; 

Başlıca mobilya parçalarınız klasik, renkli ve modüler olmalıdır. Daha küçük parçalara ayrılabilen veya gerektiğinde genişletilebilen kanepeler veya koltuk takımları satın alın. Ve bir kere taşındığınızda, klasik nötr mobilyalarınıza renk katmak için alışveriş yapın veya renkli parçalara yatırım yapın. Bazı grafik tasarımlı yastıklar veya kilimler satın almak, stil sahibi olmayan bir kanepeyi değiştirmekte çok daha ucuza gelir.

3-) Ağır mobilyaları hareket ettirmek size çok zorluk çıkarabilir; 

Satın almadan önce mobilyanın ağırlığını göz önünde bulundurun. İyi yapılmış sağlam, ancak hafif malzemeler içeren ürünleri bulun. Daha da iyisi, bir sonraki taşınmada zamandan ve paradan tasarruf etmek için kolayca sökülebilen mobilyalar satın almayı düşünün. Taşınmayı planlamıyor olsanız bile, hafif mobilyalar yeniden düzenlemeyi ve temizlemeyi kolaylaştırır.

4-) Eski evinizi o kadar çok sevdiniz ki sonsuza kadar kalmayı düşündünüz; 

Yeni bir ev dekore ederken, evinizi bir model gibi görünecek şekilde dekore edin ve her gün dekorasyonun böyle kalmasına özen gösterin. Bu, dağınıklığın olmadığı, her şeyin ortadan kaldırıldığı ve her odada aksesuarlar ve renklerin doğru dokunuşa sahip olduğu anlamına gelir. Güzel kokulu mumları yakın ve evinin tadını çıkarın!

5-) Taşınmadan önce boyayın ve hemen süsleyin yoksa fırsatınız olmayacak; 

Dürüst olalım. Son birkaç yıl içerisinde taşındıysanız, muhtemelen hala açmamış olduğunuz bazı kutular vardır mutlaka. Ya da üstesinden gelmek istediğin ve hiç başlayamadığın ev geliştirme projeleri. Taşınma sonrası hayatınız günlük bir rutine dönüşmeden önce aklınızdakileri uygulamaya bakın.

Balkabağı Fikirleri

Sonbahar Şöleni

Uyku & Detoks

Gardırop Detoksu

Exit mobile version