Ana Sayfa Dekorasyon Botanik ve Tropik Dekorasyon Önerileri

Botanik ve Tropik Dekorasyon Önerileri

0
Botanik

Botanik birkaç pratik uygulama ilavesi ve yaratıcı fikirle botanik ve tropik etkiyi eve uyarlamak çok keyifli…

Bitliker için Sepet Saksılar

Klasik saksılara elveda! Bu havayı oluşturmak istiyorsanız hasır ve bambuya yer açın. Bunu toprak ya da seramik saksı yerine bitkilerinizi irili ufaklı sepetlere yerleştirerek başarabilirsiniz. Ama dikkat! Su geçişini ve nemi önlemek için içlerini naylonla kaplamayı sakın unutmayın.

Duvar Kağıtlarında Botanik Desenler

Sezonun duvar kağıdı seçeneklerine göz atın ve papağan, iri yaprak, iri çiçek ve ananas gibi desenli olanları keserek beyaz çerçevelerle duvaralara asın. İşte size kolay yoldan oluşturabileceğiniz tropik ve botanik efektler.

Sofralar Canlanıyor

Bir stili yansıtmanın yolu ille de maksimum boyutu uygulamak olmamalı. Özellikle yazlık stilleri servis setleri ve tekstillerle sofra sunumlarınıza adapte ederek de aynı etkiyi yansıtabilirsiniz.

Vurguyu Tek Yerde Toplayın

Kimi stiller tek bir desenle çok şey yansıtır. Tropik ve botanik de öyle. Bu yüzden büyük bir papağan ya da palmiye gibi vurgulu bir desenle kaplayacağınız bir kanepe salondaki havayı tazelemeye yetebilir.

Hazırdakilere Bir Göz Atın

Bu yıl popülaritesi artan stile pek çok dekorasyon, giyim ve aksesuar mağazalarında rastlayacaksınız. Bu yüzden DIY için zamanınız yoksa duvarları dekoratif panolar ve saatlerle pratik şekilde süsleyebilirsiniz.

Dekoratif Lezzetler

Bir stilin meyvesi olur mu demeyin. Çünkü tropiğin var. İlk akla gelen ananas ama mango, papaya gibi oldukça lezzetli meyveler de var. Hepsini bir arada renkli sepete ya da ayaklı servise koyup mutfağınızı süsleyebilirsiniz.

Çocukların En Sevdiği

Pembe, romantik flamingolar özellikle çocukların en sevdiği desenlerden ve son yıllarda da oldukça moda. Kızınızın odasında flamingolu perde ve yastıklar harika durur. Oğlunuz varsa tartışmasız papağan.

Basit ve Şık Dokunuşlar

Stil evinizin olmasa bile balkona hazırladığınız bir sofranın teması olsun: Tropik çiçekli bir örtü serin. Kaseye koyduğunuı muz, ananas ve şeftalileri minik kokteyl şemsiyeleriyle sunun. Sandalyeleri botanik desende ya da sarı, pembe, yeşil minderlerle süsleyin.

Bir Biblo Yeter mi?

Kimi zaman sehpa ya da konsolun üzerindeki bir biblo bile sevdiğiniz stili algılatmaya yeter. Bu yaz sıcak iklimlerin havasını taşıyan kuş, meyve ya da çiçek biblolarından birer tane edinin.

Mood Board Hazırla

Hangi stil olursa olsun işe girişmeden önce buradaki gibi renk, malzeme ve dokularla bir mood board hazırlayın ve size ilham kaynağı olan bir fotoğrafı da ekleyin.

İlginizi Çekebilir;

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version