Ana Sayfa Ev Aksesuarları Aynalar ile Dekorasyon Hileleri / Fikirleri

Aynalar ile Dekorasyon Hileleri / Fikirleri

0

Aynalar ile dekorasyon; Aynalar yaşam alanlarımızın olmazsa olmaz bir numaralı dekoratif aksesuarı. Ama küçük alanlar için ise sadece bir aksesuar değil, birer kurtarıcıya dönüşebilirler. Aynaları doğru kullanarak yapacağınız dekorasyon hileleri sayesinde muhteşem alanlar oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Küçük Mekan Dekorasyonları İle İlgili Tüm Yazılar

Aynalar ile dekorasyon için püf noktaları;

Aynalar ile dekorasyonun püf noktaları;

İşe mutfağınızdan başlayabilirsiniz. Mutfak tezgahınızın gerisinde kalan duvarı ayna ile kapladığınızda mutfağınız olduğundan daha geniş gözükecektir. Karakterli mekanlar oluşturmak için aynaları kullanabilirsiniz. Antika çerçevelere sahip bir ayna ile mekanın havasını anında zenginleştirebilir, geometrik kesilmiş bir ayna şekli ile de modern bir doku sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Hayalinizdeki Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler!

Uzun ve ince bir antreniz var ise…

Uzun ve ince bir antreniz var ise, küçük boyutlardaki aynaları duvara farklı çizgilerde asın. Kendinizi önünden geçerken inanılmaz iyi hissedeceksiniz. Yaptığı ilginç yansımalar da ince ve uzun antrenize derinlik kazandıracaktır. Giysi odanız var ise, bu alanın tavanını tamamen ayna ile kaplayabilirsiniz. İyi bir ışıklandırma ile de bir mücevher gibi parlamasını sağlayabilir böylece ihtişamlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Mumlar Psikolojinizi Nasıl Etkiliyor?

Dikkat çekici bir ortam oluşturmak…

Yaşam alanınızdaki odalardan hangisinin büyüklüğünü abartmak istiyorsanız, o odada devasa bir ayna kullanın. Dikkat çekici bir ortam oluşturmak için ışık oyunlarına ihtiyacınız var. Işığı yeterli şekilde vurgulamak için ise aynalara… Aklınıza gelebilen her yerde aynayı kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus aynanın tam karşısına gelecek objelere dikkat etmeniz.

İlginizi Çekebilir; Küçük Mutfak Modelleri – Öneriler & Dekorasyon Örnekleri

Ayna ile süsleyin…

Antika ve sanatsal objeleri, aynanın karşısına koyduğunuzda artistik etkisi kuvvetli ortamlar yaratmış olursunuz. Bir tablo ya da heykeli bu şekilde konumlayarak harika bir yansıma oluşturabilirsiniz. Kolon ya da kiriş gibi yapıdaki demirbaş olan köşeleri ise ayna ile süsleyerek gösterişli bir dekor yaratmanız mümkün.

Hayal gücünüzü aynalara yansıtın…

Aynaları dekorasyonun her alanında değerlendirebileceğinizi unutmayın. İlle de küçük mekanları büyütmek için değil, büyük mekanlara derinlik kazandırmak için dahi kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü aynalara yansıtın, yaşam alanlarınızı sanat eserine dönüştürün… 

İlginizi Çekebilir; Halıdan Hangi Lekeler Nasıl Çıkar?

YORUM YOK

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version