Ana Sayfa Öneri ve Fikirler Apartman yaşamı fikirleri (devam)

Apartman yaşamı fikirleri (devam)

1

Kanepe ve koltukta ne olmamalı?

Kutu kollu kanepe ve koltuklar çok popüler. Ancak fazla yer kapladığından alanı daraltır. Rahat bir atmosferden hoşlanıyorsanız koltuk ve kanepelerin kolçaksız olanlarını tercih etmeye özen gösterin.

kolcaksiz-kanepe-2454

Açık raflar nereye gitti?

Ufak bir dairede en önemli şey ferah bir alan yaratabilmektir. Bu sebeple açık raflarınızı kapatabilirsiniz. Kapaklı sistemler biraz maliyetli olabileceğinden perdelerinizi tamamlayan bir kumaşla raflara yaylı bir perde yapabilirsiniz.

Atıl köşeler

Evde çalışma masası için ayrı bir köşeniz yoksa ayırıcı raf sistemleri ile hem depolama hemde çalışma köşesi için bir alan yaratabilirsiniz. Böylece alçıpan duvarlar kullanarak bir sürü harcama yapmanıza da gerek kalmaz.

Önemli detaylar

Eviniz kiralıksa ve büyük çaplı masraflar yapmaktan kaçıyorsanız ama bir türlüde oturduğunuz evi sahiplenemiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey detaylara odaklanmak. Aksesuarlarda çarpıcı desen ve formlar tercih etmeniz dikkati bu ögeler de toplayarak diğer kusurlardan uzaklaşmanızı sağlar.

Küçük sırlar

Kiralık apartman dairenizi ilgi çekici kılmanın en pratik yollarından biri de ışık oyunları yaratmak. Lambaderle gerçekten etkileyici bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Lavabo altları

Lavabonuzun alt kısmı boşsa bunu en şık şekilde değerlendirmenin tam sırası. Lavabonun etrafını sevdiğiniz desende bir kumaşla çevreleyerek alt kısmına çekmeceli üniteler, sepet ve kutu yerleştirebilirsiniz.

Mutfakta neler yapabilirsiniz?

Mutfakta ekstra depolama alanı için duvarları değerlendirebilirsiniz. Magnetli bıçak standları ve kancalı raylar pek çok yardımcı ekipmanı toparlayabilir. Örneğin; tava ve soslukları bu tarz bir rayda tutarak dolap içlerinde yerden tasarruf etmeniz mümkün olabilir.

1 Yorum

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version