Ana Sayfa Halı & Zemin Döşeme Trend Halı Modelleri ve Günümüzün Halı Teknolojileri

Trend Halı Modelleri ve Günümüzün Halı Teknolojileri

1

Trend Halı Modelleri;

Zeminden başlayarak ev dekorasyonunuzu güncel tutun. En sıcak 2020 halı trendleri için bu kılavuzumuzu okuyun ve yıllar boyunca modaya uygun kalacak dayanıklı, şık halı fikirleri bulun.

Ahşap zeminler şimdilerde çok moda. Peki bu halı modasının bittiği anlamına mı geliyor?

Yani, dürüst olmak gerekirse, döşeme dünyasındaki yenilikleri hepimiz merak ediyoruz. Yer döşemeleri bir şekilde devrim yaşıyor. Bu durumda üreticiler ya evrim geçirmeli ya da geride kalma riskini göze almalılar. Son birkaç yıldır halı, evimizde en sevdiğimiz TV şovunu izlermişiz gibi hissettirdi. Bizi bir uçurumda bıraktı ve oda ne! Ya bu son sezon ise?! Merak etmeyin. 2020’de bu konuyla ilgili bir cevabımız olduğunu düşünüyorum. Halı daha birçok mevsim devam edecek ve dürüst olalım, muhtemelen hiç bir zaman modası geçmeyecek. Yeni karakterler eklenmeye devam edecek. Sizi hiç görmediğiniz yeni ve heyecan verici virajlara çekecekler. Her şeyde olduğu gibi, döşeme dünyası da kendi teknolojik yükselişini yaşıyor. Sert yüzey zeminler ve doğal malzemeleri taklit etmek için laminat, vinil ve hatta kiremit kullanarak yapılabilecek inanılmaz tasarımlar gördük. Şimdilerde ise halılar, parke veya doğal taş gibi görünmeyecek. Fakat! Halı üreticileri daha önce görülmemiş desenler oluşturarak ve ağzımızı açık bırakan yeni özellikler kullanarak teknolojiyi kendi yararlarına kullanıyorlar. Örneğin; Şimdilerde % 100 su geçirmez halı yapabiliyorlar! Delice mi? Kesinlikle. Yani, sıkı durun. 2020 halı trendleri inanılmaz fikirler, görünümler, dokular ve daha fazlası ile dopdolu olarak geliyor…

Uzmanlar Ne Diyor!

Halı stili trendleri söz konusu olduğunda, çok yönlü bir fikir aldığınızdan emin olmak istiyoruz. İşte 2020’de diğer endüstri uzmanlarının neler beklediğine bir bakış:

“Halılar ve kilimlerde, popülerlik olarak yeniden diriliş görülüyor. 2020 için, ev hanımlarına gerçekten güçlü olan tasarımların yenileri sunuluyor. Özellikle canlı renklerde ve gerçek el yapımı halılar sergileme şansı sundukları için bu daha da fazla olacak. Jamie Sanford”

“Shaw, son zamanlarda tüketici tercihlerine bağlı kalmak için fiber yenilik projelerine önemli yatırımlar yaptı. Tüketiciler, benzersiz bir şekilde seçilmiş yaşam alanlarını tamamlayan ve çeşitli fiyat noktalarında hem tasarım hem de işlev talep eden şık, yüksek performanslı bir halı istiyorlar. Tüketiciler için, sosyal medya ve diğer yaşam tarzı etkileyicileri yoluyla teknolojinin yükselişi onları daha bilinçli alışveriş yapan kişiler haline getirdi.”

“Günümüzde tüketiciler satın alma deneyiminin kontrolünü elinde tutuyor ve endüstri beklentilerini yönlendiriyor. Eğer üretici olarak tüketicilerin bize söylediklerini dinlemiyor ve istedikleri ürünleri yapmıyorsak, teknolojiyi kendi yararımıza kullanmıyoruz demektir. Shaw Inc.” Müşteri seçimlerinin önemini kim gözardı edebilir ki?

2020 Yılının Trend Halı Modelleri ve Yenilikler

Halı hakkında fazla bilginiz yoksa, aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız türün olduğunu bile fark etmeyebilirsiniz. Tabii ki, tüm halılar aynı kalitede değiller ve halı genellikle uzunca bir süre evde tutmayı planladığınız bir dekorasyon öğesidir. İşte 2020 için sıcak halı trendleri…

Su Geçirmez Halı

Su Geçirmez Halı

Sizi bilmiyorum ama bunlar, aynı cümlede göreceğimi hiç düşünmediğim iki terim. Tabii ki, son on yıl içinde su geçirmez dış mekan halısında oldukça büyük bir hareket oldu fakat tamamen su geçirmez iç mekan halısı duyulmamıştı. Şimdiye kadar! Yeni halıları % 100 su geçirmez yapan yeni LifeGuard teknolojisi. (teknoloji isimleri firmalara göre farklı olabilir) Bu, halıyı artık evin herhangi bir odasında kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Duştan çıkmak ve sert, soğuk karo yerine ayaklarınızın altında yumuşak ve sıcak halıyı hissetmek ister misiniz? Su geçirmez halılar suyu emmez ve lekelenmez veya küflenmez. Herhangi bir sıvıyı uzun süre bekletmeden saniyeler içinde kolayca temizleyebilirsiniz. Dahası, önümüzdeki on yıl içinde her yerde su geçirmez halılar görebilirsiniz.

Sürdürülebilir Malzemelerden Üretilen Geri Dönüşümlü Halılar

Trend halı modelleri için biraz araştırma yaptık. Genç ev hanımı demografisinin öncelikli olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Bu kitle satın aldıkları markalar ve satın alımlarının toplumu, çevreyi ve daha fazlasını nasıl etkilediğini önemsiyorlar. Muhteşem görünümlü halıları düşük bir fiyata satabilmek yeterli değil. Üreticiler ve perakendeciler, ortaya sevilen ve saygın bir şey getirmeliler. İnsanların bugünlerde önemsediği şeyler, sürdürülebilir ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak karbon ayak izimizi azaltmaya yönelik tutumlardır.

Geri Dönüşümlü Halı;

Geri dönüşümlü döşeme eğilimi bütün yıl boyunca tazeliğini koruyacaktır. Halılar, çevreye duyarlı zemin döşemesi eğiliminin ön saflarında yer alıyor. “Yeşil” veya çevre dostu zemin kaplamaları şu anda çok büyük olduğundan, neredeyse tüm halılar en azından kısmen geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor. Çeşitli geri dönüştürülmüş malzemeler göreceksiniz, ancak en yenilikçi fikirlerden biri Foss PET halı karoları. Bu eşsiz halı karoları geri dönüştürülmüş plastik soda şişeleri kullanılarak yapılmış. Trend halı modelleri;

Sisal Halı;

Sisal halıları agave sisalana’nın dokuma bitki liflerinden sürdürülebilir bir şekilde elde edilir. Bu harika, çevre dostu halı, herhangi bir alana benzersiz, ev gibi bir görünüm kazandıran ip benzeri bir dokuya sahiptir. Hem doğal sisal hem de sisal harman halıları oldukça dayanıklıdır. Yoğun trafikli alanlarda sorunsuzca kullanılabilirler. Ekstra leke direnci için, sızdırmazlık veya yangın geciktirici kaplamalı bir seçenek belirlemeye çalışın.

Jüt Halıları;

Bitki bazlı zemin kaplamaları bu yıl gerçekten trend olmaya aday! Genellikle çuval bezi yapılan aynı bitki liflerinden dokunan jüt halıları harika bir iç mekan dekor seçeneğidir. Bu kalın, sıkıca sarılmış halılar, düşük trafikli alanlarda oldukça dayanıklıdır, ancak gerçekten telaşlı alanlar için iyi bir seçim olmayacaktır. Temizlemek içi özel bir işlem gerektirmezler. Jüt yine de oldukça emicidir, çünkü bir bitki lifi olduğundan, çok fazla nemden ve lekelerin daha muhtemel olduğu alanlardan kaçının.

Frieze Halı;

Büküm halı olarak da bilinir ve halının her parçasının birçok kez büküldüğü halıya karşılık gelir ve neredeyse kıvırcık görünmesini sağlar. Saçlarınızda bir örgüyle uyuduğunuzu ve ertesi gün biraz dalgalı olduğunu düşünün. Friz halısı böyle görünüyor. Trendlerin her 30 yılda bir geri dönüşüm eğiliminde olduğunu söylüyorlar. Her giyim mağazasının 80’li yıllarda nasıl göründüğünü ve gardırobunu nasıl geri istediğini hatırlıyor musunuz? 1970’lerin tüylü halısı işte.

Karo Halı

Trend halı modelleri için başı çeken karo halılardır. Halılar hantaldır ve değiştirilmesi neredeyse imkansız olduğu için başına bir iş gelmesinden çok korkulur. Odanızı kaplayan büyük bir halının, sadece küçük bir kısmına zarar gelirse veya lekelenirse, tamamını değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Karo halılar bu durumu değiştirdi! Karo halıların bir diğer avantajı, aileler ve evcil hayvanlar için harika olmalarıdır. Halının bir noktasında hasar mı var? Sorun değil! Sadece zarar görmüş döşemeyi çıkarın ve yenisiyle değiştirin. Tüm zemininizi değiştirme günleri sona erdi. Aslında, halı karoları özellikle bodrumlar için en önemli halı trendi. Birçoğu su geçirmez seçeneklerle gelir ve mizacı suya yatkın bodrumlar için mükemmeldir. Damalı zeminlerden karmaşık desenlere ve daha fazlasına kadar bir çok seçenek mevcuttur.

2020 Halı Düzeni ve Desen Eğilimleri

2020’de, cesur, göz alıcı tasarımlarda, gelecekteki çağdaş halı desenleriyle sağlam, geleneksel halıların bir kombinasyonunu göreceksiniz. Geleneksel hiçbir zaman demode olmasada, özellikle genç ev hanımları arasında eğlenceli desenler giderek daha popüler hale geliyor.

Geometrik Desenli Halılar

Sıkıcı geniş halıların günleri sona erdi. En büyük halı endüstrisi trendlerinden biri modern desenli halıdır. Aynı zamanda trend olan arabesk fayansları anımsatan Fas kafes tasarımları, bu yıl ki en sıcak trendlerden biri olacak, ayrıca altıgen halıları ve hatta yeni, yaratıcı desenli duvardan duvara halılarında moda olacağını tahmin ediyoruz.

Hayvan Desenli Halılar

2020’de hepimiz vahşi doğanın çağrısını hissediyoruz. Bunu nasıl ifade edebiliriz? Hayvan baskılı halı ile tabii ki! Yumuşak bir alanda büyük bir keyif yapma zamanı geldiğinde, hiçbir şey çita, zebra veya zürafa deseni gibi mükemmel durmaz. Bu desenler sadece çocuk odası için değil tabi ki. Ofis zeminini şık, sofistike bir halı ile renklendirin veya oturma odasındaki ziyaretçiler için eğlenceli bir sohbet parçası oluşturun.

Seçenekler burada bitmiyor. Tüm alanı kaplayan bir halı ile büyüyebilir veya daha küçük bir alan halısı ile vahşi dürtülerinizi hafifletebilirsiniz. Ne seçerseniz seçin, yanlış olmayacak. Sadece içgüdülerinizi takip edin! Daha da iyisi, tüm bu cesur desenler gözleri lekelerden ve kirden uzaklaştırmak için mükemmeldir. Birkaç gündür halınızı süpürmediniz mi? Hiç sorun değil. Hayvan baskılı halılar kirleri örtbas etti bile.

Çiçek Desenli Halı Modelleri

Çiçek desenleri? Halı için mi? Bizce çok iyi. Ama cidden öyle! Cesur çiçek desenleri yeni, nötr renklerle her zamankinden daha güçlü olarak geri döndü. Parlak renkli çiçek halısı veya karmaşık çiçek desenlerine sahip gri bir halı. Biraz vintage bir görünüm oluşturabilir. Ayrıca, bu nötr arka plan, yüksek renkleri ve eğlenceli desenleri benzersiz kombinasyonlarda karıştırmanıza ve eşleştirmenize olanak tanır.

2020’nin Odaya Göre Halı Trendleri

Yatak Odası Halı Trendleri

Yatak odası muhtemelen duvardan duvara halı kullanmak için evdeki en popüler odadır. Evdeki diğer odalar genellikle misafirleriniz düşünülerek tasarlanırken, yatak odanız ise sizin için özel bir yerdir. 2020 yatak odası halı fikirleri basit olacak. Evdeki diğer birçok oda gösterişli desenlere ve renklere sahip olsa da, yatak odaları çok daha rahat olacaktır. Yatak odaları için en son halı trendleri, yukarıda belirtilen trendlerin çoğunu içerir. Çevreye karşı duyarlı bir halı ile birlikte çoğunlukla pelüş halılar göreceksiniz. Yatak odaları için popüler halı renkleri arasında yukarıda belirtilen griler ve serin maviler bulunur. Daha az parlak kalın ve daha serin ve sakinleştirici renkler uygun olacaktır.

Salon Dekorasyonu Halı Trendleri

Aile film gecelerinde buluşmak için rahat bir yer ve çok yönlü halı gerekir. Halı kaplı bir oturma odasının yumuşak, yatıştırıcı hissi diğer döşeme seçeneklerinden açık ara daha iyidir. Burada iki yoldan birine gidebilirsiniz: basit, sade gri oturma odası halısı veya eğlenceli, cesur desenli ve renkli moedller. 2020 yılında, oturma odalarında su geçirmez halılar, gri halılar ve desenli halılar ile birlikte çok katmanlı alan halı trendini görebiliriz. Ayrıca; 2020’nin Salon Dekorasyonu Moda Trendleri

Sonuç Olarak; Herhangi bir şeyi atladık mı? Yorumlara bırakın. Düşüncelerinizi duymak isteriz! Gördüğünüz gibi, şu anda halı endüstrisinde çok şey oluyor. Gelecek yıllarda muhtemelen etrafta dolaşacak birçok farklı, benzersiz seçenek eğilimi var, bu da olasılıklarınızın sonsuz olduğu anlamına geliyor. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz sıcak bir halı istiyorsanız, yumuşak, peluş ve gri seçenekleri değerlendirmenizi öneririz. Su geçirmez olursa daha da iyi!

İlginizi Çekebilir;

1 Yorum

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version