Ana Sayfa Dekorasyon 15 farklı kitaplık modeli ve kitaplık seçerken..

15 farklı kitaplık modeli ve kitaplık seçerken..

-

Kitap tutkunlarının hayali, kütüphane ve kitaplıklar.

Kitap tutkunları için büyük bir kitaplığa sahip olmak her zaman hayal edilir. Kitapları kapalı dolapların içine tıkmak zor gelir, herkes görsün istenir. Kitaplıklar ev dekorasyonunda çok fazla yer kapladığından yerini seçmekte zorlanılabilir.

Kitaplık seçiminizde dikkat etmeniz gerekenler.

1. Rafların önüne dikkat edin

En büyük kitaplarınızın yükseklik vederinliğini ölçün, kitaplığınızn raf ölçülerini bu kitaplarınıza göre ayarlayın. Uzun kitaplarınız içinkitaplığınızın en üst rafını ayırabilirsiniz.

2. Kitaplık olarak düşündüğünüz yerin ölçüsünü alın

Önemli olanın kitaplığınızı koyacağınız alan olduğunu unutmayın. Kitaplığınızı koyacağınız mekanda boş bir köşe alanınız varsa ilkönce o alanın ölçülerini alın. Böylelikle bu alanı da değerlendirmiş olursunuz. Kitaplığınızı alırken, onu yerleştireceğiniz alanın ölçülerini dkkate almanız gerekiyor. Eğer bu ölçüleri almadan satın alırsanız, kitaplığınız buraya sığmayabilir ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Koyacağınız alanın yakınında kapı varsa onun açılma durumunu da mutlaka göz ününde bulundurun.

3. Hangi malzemeden yapılacağını seçin

Kitaplığınızın doğal malzeme olmasını istiyorsanız sedir, ceviz, iroko, tik maun gibi koyu renkli ağaçların çam, huş, akçaağaç gibi açık renkli ağaçlardan daha dayanıklı olduğunu göz önünde bulundurun. MDF kitaplıklar da kontrplak olanlara göre daha dayanaklıdır. Ayrıca, kitaplığınız ne kadar sağlam olursa olsun ağır kitaplarınızı alt raflara yerleştirmenizde fayda var.

Evinize kitaplık almayı veya kütüphane oluşturmayı düşünüyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Yorumunuzu Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

39,690BeğenenlerBeğen
7TakipçilerTakip Et
94TakipçilerTakip Et
22,000AboneAbone Ol