Ana Sayfa / Öneriler / Evinize para harcamadan dekore etmenin 13 yolu

Evinize para harcamadan dekore etmenin 13 yolu

Neredeyse hiç para harcamadan evimizi güzelleştirmenin pek çok yolu olduğunu biliyoruz artıkçöyleyse yine; sıfır maliyet, kolay uygulama ve bol eğlence ile pratik ve minik dekorasyon hilelerine başvuruyoruz.

para-harcamadan-evinizi-yeniden-dekore-edin-designcoholic-5

  • Kalan boyaları değerlendirin!

Kiler depo ya da garaj gibi alanları yenilerken eski boyalarınızı kullanın. Eski bir masayı, iç kapıları, merdivan korkuluklarını ya da ahşap sandalyeleri canlandırmak için elde kalan boyalarla çarpıcı gölge oyunları yaratın. Azalmış boyalarla duvar bitişlerine dekoratif çizgiler geçebilirsiniz. Boyanızın üzeri kurumuşsa üstüne şeffaf vernik uygulayın.

  • Artık kumaşları atmayın!

Eski döşemelik ya da perdelik kumaşlarınız artanlarını sakın atmayın. Zamanı geldiğinde onlarla yastık, minder gibi küçük parçaları yenileyebilirsiniz. Eğer ölçünüz uygunsa

kanepe veya yatak için yeni örtü ve kılıflar yapılabilir. Ayrıca kendinizi sadece kılıf veya örtü ile sınırlandırmayın. Kalan kumaşlar tamamen farklı renk ve desende olabilir bunlarla bolkon ve bahçe için eğlenceli yaz şemsiyeleri dikebilirsiniz.

  • Fotoğraflar fora

Kutularda sakladığınız ve hiç görmediğniz fotoğraflarınız mı var? Bunlardan bazılarını eski resimlerinizin yerine çerçevelerinize yerleştirin. Fatoğraflar değişinde sanki yeniymiş gibi duracaklartır. Tek tek sergilemek yerine kalabalık gruplar halinde rafta, sehpada veya duvarlara asabilirsiniz.

  • Mobilyalara yeni düzen

Bazen sadece kanepenizin yerleşim açısını değiştirerek salona yepyeni bir köşe kazandırabilirsiniz. Hangi mobilyayı farklı bir odada kullanabileceğinizi bir düşünün. Örneğin salondaki eski berjerinizi yatak odasında, pencere yanına yerleştirerek burada keyifli bir okuma alanı kazanabilirsiniz. Üstelik bu yatak odanıza da hareket getirir.

  • Şık detaylar

Dolap ve çekmece kulplarınız çokmu sıkıcı geliyor. Farklı renkte kurdeleleri kulplara bağlayın. Hem eğlenceli, hemde çok şık bir çözüm. Ayrıca kullanmadığınız uygun peçete halkalarını da bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

devamı gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir