Ana Sayfa / Öneriler / Para harcamadan dekorasyonun 13 yolu (2. kısım)

Para harcamadan dekorasyonun 13 yolu (2. kısım)

Kaldığımız yerden devam;

  • Her odaya bir çiçek

Balkon ya da bahçenizde rengarenk bir çiçek tarlası var ama eviniz çok renksiz. Öyleyse çiçekleri içeri taşıyın. Odadaki herhangi bir ana renkten yola çıkarakuygun çiçek demetleri hazırlayın ve pencere önleri veya sehpalara yerleştirin. Bu her zaman işe yarayan bir hiledir.

  • Tebrik kartlarını atmak mı?

Eğer bir zamanlar sıkça yollanan tebrik kartları ve kartpostalları kalabalık yapıyor diye atmayı düşünüyorsanız
bunu şimdilik erteleyin. İçlerinden, en beğendiğiniz manzara ve desenli olanları seçip gruplayarak antre yada çalışma odanızın duvarındaki mesaj panolarını veya mutfakta not tahtasının üzerini süsleyebilirsiniz.

  • Duvar kağıdı parçaları

Birkaç yıl önce duvar kağıdınızı yeniledini ve birkaç parça arttı. Şimdi onları değerlendirme zamanı. Kağıdı çekmece ve raf ölçülerine göre kesip içlerine yerleştirebilir ya da çekmece alınlarına veya dolap kapaklarına direkt yapıştırabilirsiniz. Görünüşün nasıl değiştiğine inanamayacaksınız.

  • Size özel bir yatak başı

Çok beğendiğiniz fakat bir türlü kullanamadığınız yatak örtüsü, battaniye ya da yorganınızı yeni bir yatak başı oluşturmak için değerlendirebilirsiniz. Mevcut yatak başınızın veya çerçevenizin üzerini kaplayın ve arka kenarlardan zımbayla sabitleyin.

  • Renkli bir banyo

Farklı renklerde el ve yüz havlularını karıştırarak bir sepete yerleştirin ve banyo raflarına dizin. Çikolata kahve ile su yeşili ya da fıstık yeşili ile açık pembe uygun kombinler olabilir.

  • Şömineye yeni işlev

Salondaki şömineniz çok gösterişli ama siz apartmanlarda ki baca problemi yüzünden onu kullanamıyorsanız farklı yükseklikte bir kaç mumu geniş bir tepsi ile birlikte şöminenin içine yerleştirebilirsiniz. Ayrıca fazla ışık istemeyen ev bitkilerinizide rekli saksılar içinde bu alana koyabilirsiniz.

  • Unutulan sepetler

Evde oraya buraya attığınız ve içini gereksiz birçok şeyle doldurduğunuz sepetleri temizleme vakti geldi. İçlerini boşaltın ve renkli mutfak bezlerini yayın. Artık başucunuzda ve kanepe yanında hergün okuduğunuz kitap, dergi günlük gazeteler için şık sepetleriniz var.

  • Çiçeklere yeni vazolar

Geleneksel vazo kavramı artık çok sıkıcı geldiyse boşalan içicek şişelerinin etiketlerini temizleyin, ağız ve gövdelerine renkli kurdeleler bağlayın ya da içlerine sadece su doldurun yeter. Çiçekleriniz yeni vazolarını çok sevecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir