Dar balkon da kısa paslaşmalar

Dar balkon: Şehirde yaşıyorsanız ve evinizin küçük bir balkonu varsa pratik fikirlere her zaman ihtiyaç duyarsınız.

Yaz akşamlan dostlarla sohbet etmek, şarap eşliğinde müzik dinlemek, dergi okumak, güzel bir pazar sabahı kahvaltısı yapmak gibi. Daha pek çokDar balkon keyfi sığdırdığımız ufak balkonlarımızı her yaz farklı dekorasyon çözümleriyle keyif mabedlerine dönüş­türmek için yaratıcı fikirler ararız.

Ege sahillerinde deniz manzaralı bir otel odasının balkonu ya da yazlık evlerimizin geniş teras ve balkonları kadar alana ve manza­raya sahip olamasanız da şehirli balkonlarınızda da çok keyifli bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Balkonunuzda yerinizin dar olması büyük düşünemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Küçük alanlarda bile bü­yük fikirler ve yaratıcı dekorasyon çözümlerini hayata geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aklınızdan geçenleri biraz sadeleştirmek ve basitleştirmek.

Balkonunuzun her metrekaresinden maksimum faydayı elde etmeye çalışın ve önceliğinizi belirleyerek işe başlayın. Önceliğiniz balkonunuzda yemek yemek mi? Kitap – dergi keyfi yapıp müzik dinlemek mi, ayaklarınızı uzatıp dinlenmek mi yoksa sadece çiçek yetiştirmek mi? Balkonunuzu ne şekilde değerlendirmek is­tediğinize karar verdikten sonra bir stil belirleyin ve beğendiğiniz dekorasyon fikirlerini hayata geçirin.

Biz sizin için, yaz aylarında yorucu şehir hayatından kaçıp yaşayabileceğiniz keyif dakikalarını, daracık alanlara sığdırmak için ilham verebilecek birkaç dekorasyon önerisi hazırladık:

  • Balkonunuzu dinlenmek ve dergi, gazete, kitap okumak için kul­lanmak istiyorsanız, en ideal oturma çözümü balkonun bir köşesi­ne ahşaptan bir oturma grubu yaptırıp üzerine bolca renkli yastık atmak. Üstelik bu oturma grubunu bir sandık gibi de tasarlatabilir ve depolama çözümü olarak da değerlendirebilirsiniz.
  • Önceliğiniz balkonunuzda yemek yemekse, fazla yer kaplama­yan yuvarlak bistro masalar ve katlanır sandalyeler en ideal çözüm. Masa-sandalye takımı almak yerine farklı renk ve tarzda sandalye­leri ferforje veya ahşap bir bistro masasıyla kombine edebilirsiniz.
  • Biraz renk ve farklı dokulan bir arada kullanarak, dar bir balkon­da bile değişik alanlar yaratabilirsiniz.
  • Balkonunuzun bir duvarına boy aynası monte ederek görsel bir hile yapabilir, alanı iki kat daha büyük gösterebilirsiniz.
  • Balkon aksesuarlarınızı ve çiçeklerinizi sergilemek için raflar ve katlı sistemler kullanarak yerden kazanabilirsiniz. Ikea’nın katlı me­talik raf sistemleri veya duvara dayayabileceğiniz bir merdiven çi­çeklerinizi sergilemek için ideal bir çözüm.
  • ikea’nın güneş enerjili Solig balkon aydınlatmalarıyla hem doğa­yı koruyabilir hem de yaz akşamlarınıza ışıltı katabilirsiniz.
  • Balkonunuzun bir köşesinde, büyük bir galvaniz tepsinin içine sahilden topladığınız çakıl taşlan ve kum koyarak farklı boylarda be­yaz mumlar yakabilir, keyifli yaz akşamlarının tadını çıkarabilirsiniz.
  • Bu yaz tüm dekorasyon adreslerinde görmeye alışkın olduğu­nuz boy boy ve renk renk fenerleri duvarınıza monte edebilir ya da farklı boylarda galvaniz fenerleri balkonunuzun bir köşesinde yere koyabilirsiniz.

Sizler için bir kaç tane küçük balkon dekorasyonu örnekleri derledik. Umarım sizlere iyi fikirler verir.

Bi Yorum Bırakın