Ana Sayfa / Dekorasyon Fikirleri / Çocuğunuz için güvenli oyun alanları

Çocuğunuz için güvenli oyun alanları

cocugunuz-icin-guvenli

Yaz aylarında çocuğunuzun bahçede rahatlıkla oynayabilmesi için ona güvenli bir ortam yaratmanız gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacaksınız.

Yaz aylarında çocuklar zamanlarının büyük bir çoğunluğunu evin dışında geçiriyorlar. Bunun içinde evinizin çevresinde var ise önünde bulunan park ya da oyun alanlarının herhangi bir kaza yaşanmaması için güvenli olduğundan emin olmanız gerekiyor. Çünkü evin bahçesinde alınması gereken güvenlik önlemler de, en az evin içindekiler kadar önemli.

Bahçede kaza riski fazla

Çocuklar için yapılan bahçe ve oyun alanlarının, onları daha rahat izleyebilmek için evin tüm bölümlerinden görülebilecek şekilde düzenlenmesi gerekiyor. Evi önünde bir oyun alanı oluşturulacaksa, buraların zemininin ahşap, kauçuk ve kum gibi yumuşak bir malzemeden yapılmasına dikkat edin. Oyun alanlarında ki salıncak malzemeleri kesinlikle hafif olmalı ve çarpmada ya da hızlı darbelerde sorun çıkartmamalı.

Bahçedeki oyun alanlarını bahçe duvarı veya ağaçların yakınına kurmayın. Tüm dış zemin yüzeyleri kaymayan özelliğe sahip olmalı ve suyun yüzeyde birikmesini önleyecek şekilde organize edilmelidir. Çocuk parkının kenarlarının çit gibi malzemelerle yapılması düşünülüyorsa, çocukların üzerlerine çıkamayacağı yükseklikte ya da onlara zarar vermeyecek malzemelerden seçin.

Devamı gelecek…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir