Ana Sayfa / Aydınlatma / Aydınlatma devleri’nin İstanbul buluşması

Aydınlatma devleri’nin İstanbul buluşması

Philips, “Mimaride Işık vol.1” konferansı ile aydınlatma tasarımında öncü isimlere ev sahipliği yapıyor

Aydınlatma sektörünün lider markasıPhilips; mimari aydınlatmaya yeni bir boyut kazandıracak bir etkinliğe imza atıyor. Philips, PLD Türkiye ve Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğinde düzenlenecek ‘Mimaride Işık vol.1’ konferans dizisinde konuşulacak olan ödüllü proje sayısı arttı. Daha önceden konferansta tartışılacağı açıklanan YAS Hotel projesinin yanısıra, Essen’de yer alanThyssenKrupp Quarter projesi de konferansa dahil edilerek, içerik daha da zenginleştirildi.

Mimaride Işık vol. 1, aydınlatmatasarımı alanında 5 ödüle sahip, Essen’de konumlanmış olan ThyssenKrupp Quarter’ın yanısıra, Grid Shell olarak bilinen LED aydınlatma sistemi ile adından söz ettiren Abu Dhabi’deki YAS Hotel projelerinin aydınlatma tasarımcılarını bir araya getirecek. Etkinlik, ThyssenKrupp Quarter’ın aydınlatma tasarımı firması Licht Kunst Licht AG’yi temsilen projenin aydınlatma tasarımcılarından Alexander Rotsch ve Yas Hotel’in adınlatma tasarımının sahibi Arup Aydınlatma’dan Brian Stacy’i ağırlayacak.

Weimar’daki Bauhaus Üniversitesi ve Ecole Nationale Supérieure d’Architecture de Paris-Belleville’de mimarlık eğitimi alan Alexander Rotsch, uluslararası arenada dikkat çekici birçok aydınlatma tasarımınınsahibi. Rotsch, 2004 yılından beri Licht Kunst Licht firmasında senior aydınaltma tasarımcısı olarak çalışıyor. 2010’da kullanılmaya başlanan ThyssenKrupp Quarter’ın aydınlatma tasarımı aralarında Aydınlatma&Mimarlık Tasarım Ödülü, 2011 Üstün Başarı Ödülü ve 2010 Mükemmeliyet Ödülü de bulunan 5 ödüle layık görülmüştür.

Arup Aydınlatma’nın Amerika Bölgesi takım lideri olan Brian Stacy, kültürel, sosyal, eğlence ve buna benzer sektörlerde aydınlatma tasarımı alanında kapsamlı tecrübeye sahiptir. Doğal ve yapay ışığın birliktekullanılması konusunda kilit çözümler üreten Stacy, birçok üniversitede aydınaltma tasarımı üzerine dersler vermiştir. 217 metre genişliğinde elmas şeklindeki LED Aydınlatma sistemi ile Yas Hotel, projeyi çok uzakmesafelerden görünür kılan renk değiştirebilen bir kabuğa sahiptir. Projenin aydınlatma tasarımı bu LED kabuk sayesinde T+L 2011 sahip olmuştur.

Mimaride Işık vol.1” isimli etkinlikte Philips, PLD Türkiye ve Yapı-Endüstri Merkezi işbirliği ile enerjitasarrufu, şıklık ve güzelliği bir ararada sunan aydınlatma çözümlerinin insanların hayatına sağladığı katmadeğeri vurgulayacak.

Gömme lambaların kullanım alanları
Gömme lambalar her yer kullanılabilir. Evin her bölümü, banyo, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, bahçe dekorasyonları, duvar, tavan, zemin, havuz, hastaneler, sinema salonları, eğlence merkezleri gibi akla gelebilecek her yerde gömme lamba kullanılabilir

Tavan
Asma tavan yapılarak spotlar gömülür. Bulunduğu salonun ya da mekânın büyüklüğü ile orantılı olarak gerekli aralıklarda ve gerekli sayıda gömme spot kullanılır

Zemin
Her çeşit zemin kaplamasında gömme lamba kullanılabilir.

Duvar
Duvar ışıklandırması olarak duvara gömülen spot lambalar kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir