Ada tipi mutfak modelleri, örnekler

Ada tipi mutfak modelleri; Mutfağı ile sofra ziyafetini birleştirmek isteyenler için…

Büyük bir mutfağınız var ise bütün duvarları tezgah yapmak yerine, odanın ortasında bir ada tipi tezgah koyabilirsiniz. Hem büyük mutfağınızın bütün imkanlarından da faydalanmış olursunuz.

Ada mutfak, mutfak modüllerinin ortada kullanıldığıi bir yerleşim seklidir. Dört tarafı açık olabilir veya yarim ada dediğimiz şekilde üç tarafı açık olarak yerleşim yapılabilir.

Ada mutfaklar tabi ki birazcık daha büyük bir mutfak mekanı gerektiriyor. Kullanım rahatlıkları vardır. Ada mutfakta masa gibi, bir yemek alanı gibi kullanabilirsiniz. Sadece çalışma tezgahı olarak kullanılabilir veya bir pişirme grubu veya yıkama grubu ada mutfakta değerlendirilebilir. Ada mutfağı tercih eden müşterilerimiz var hemde oldukça fazla. Ama dediğim gibi mekanın büyüklüğü çok önemli. Küçük mutfaklarda maalesef bu uygulamayı yapamıyoruz; yarim ada seklinde olabiliyor yine mutfağın ölçüsü uygun olduğu taktirde. Tabi ki değişik bir proje oluyor ada mutfaği tercih etme sebepleri müşterilerimizin. Genelde daha hareketli bir mutfak projesi isteyen, biraz daha şık durduğu için ada mutfağı tercih edebiliyor müşterilerimiz.

Bi Yorum Bırakın